Trwa ładowanie...

Warszawa. Rośnie Muzeum Sztuki Nowoczesnej. Zmieni oblicze centrum

Zarys nowej bryły na placu Defilad już widać w pejzażu centrum stolicy. Nowa placówka muzealna rośnie w zawrotnym tempie. Będzie gotowa w 2023 roku. Mieszkańcy miasta zyskają nie tylko nowe miejsce wystawowe, kino, kawiarnię, audytorium, ale również, w przestrzeni zewnętrznej Muzeum Sztuki Nowoczesnej, punkt, w którym organizować będzie można wydarzenia kulturalne, koncerty, spotkania, rekreację.

Warszawa. Muzeum Sztuki Nowoczesnej rośnie jak na drożdżach. Zmieni oblicze centrum. Placówka kulturalna, teraz działająca w miejscu tymczasowym w hangarze nad Wisłą, wprowadzi się tu w 2023 roku Warszawa. Muzeum Sztuki Nowoczesnej rośnie jak na drożdżach. Zmieni oblicze centrum. Placówka kulturalna, teraz działająca w miejscu tymczasowym w hangarze nad Wisłą, wprowadzi się tu w 2023 roku Źródło: Urząd m.st. Warszawa
d284crw
d284crw

Prezydent Warszawy, który w poniedziałek odwiedził plac tej ważnej dla miasta budowy, jest pewien, że Muzeum Sztuki Nowoczesnej będzie jednym z najciekawszych punktów na mapie stolicy. I kluczowym elementem Nowego Centrum Warszawy, które tworzy się z jego inspiracji. W planie jest wiele zmian, które oddają centralne ulice pieszym i rowerzystom, ograniczają napór pojazdów, tworzą miejsca rekreacji, zwalniają tempo życia, jak na przykład miejsce zwane Placem Pięciu Rogów u zbiegu Chmielnej, Szpitalnej, Kruczej, Zgody i Brackiej. Wkrótce podziwiać będzie można metamorfozę tego miejsca, które zupełnie zmieni charakter.

Warszawa. Miejsce otwarte na sztukę nowoczesną

- Muzeum Sztuki Nowoczesnej na placu Defilad to będzie prestiżowe miejsce otwarte na sztukę nowoczesną, ale także przyjazna i otwarta dla mieszkańców Warszawy przestrzeń kultury i wspólnoty. Tak zaprojektowana została architektura tego miejsca, żebyśmy wszyscy mogli swobodnie z niego korzystać - uważa Aldona Machnowska-Góra, zastępczyni prezydenta Warszawy.

Czteropiętrowy budynek będzie mieć około 20 000 metrów kwadratowych. Oprócz przestrzeni wystawowych pomieści też kino, audytorium, sale edukacyjne, pracownie konserwatorskie, kawiarnię. Ale, co bardzo ważne, nie tylko wnętrze budynku będzie przyciągać użytkowników. Planowana jest bowiem przebudowa placu przed Pałacem Kultury i Nauki, w wyniku której warszawiacy dostaną nowe, przyjazne miejsca odpoczynku, rekreacji i organizacji wydarzeń kulturalnych.

Wojna o polską świnię. "Co godzinę upadają 3 gospodarstwa"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
d284crw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d284crw
Więcej tematów

Pobieranie, zwielokrotnianie, przechowywanie lub jakiekolwiek inne wykorzystywanie treści dostępnych w niniejszym serwisie - bez względu na ich charakter i sposób wyrażenia (w szczególności lecz nie wyłącznie: słowne, słowno-muzyczne, muzyczne, audiowizualne, audialne, tekstowe, graficzne i zawarte w nich dane i informacje, bazy danych i zawarte w nich dane) oraz formę (np. literackie, publicystyczne, naukowe, kartograficzne, programy komputerowe, plastyczne, fotograficzne) wymaga uprzedniej i jednoznacznej zgody Wirtualna Polska Media Spółka Akcyjna z siedzibą w Warszawie, będącej właścicielem niniejszego serwisu, bez względu na sposób ich eksploracji i wykorzystaną metodę (manualną lub zautomatyzowaną technikę, w tym z użyciem programów uczenia maszynowego lub sztucznej inteligencji). Powyższe zastrzeżenie nie dotyczy wykorzystywania jedynie w celu ułatwienia ich wyszukiwania przez wyszukiwarki internetowe oraz korzystania w ramach stosunków umownych lub dozwolonego użytku określonego przez właściwe przepisy prawa.Szczegółowa treść dotycząca niniejszego zastrzeżenia znajduje siętutaj