Trwa ładowanie...

Warszawa. Ratusz w sprawie bezpieczeństwa warszawskiej komunikacji po wypadku autobusu na S8

Podczas konferencji prasowej w stołecznym ratuszu wiceprezydent Robert Soszyński mówił o bezpieczeństwie komunikacji miejskiej w Warszawie. Odniósł się również do informacji o wykryciu amfetaminy w organizmie kierowcy autobusu, który uległ wczoraj wypadkowi na S8.

Warszawa. Ratusz w sprawie bezpieczeństwa warszawskiej komunikacji po wypadku autobusu na S8Źródło: PAP
d34rfuw
d34rfuw

Warszawa. Po wypadku autobusu na S8 ratusz chce zmiany przepisów

Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński zapowiedział podczas konferencji prasowej, że władze miasta zwrócą się do premiera z prośbą o rozważenie wprowadzenia zmian w przepisach. W ten sposób odniósł się do pytań o to, czy stan kierowców komunikacji miejskiej jest kontrolowany przez jednostki przynależne do miasta.

- Zgodnie z przepisami nasze służby nie mają prawa kontrolować w tym zakresie kierowców. W związku z tym występujemy z pismem do pana premiera z sugestią zmiany przepisów w randze ustawowej, które by umożliwiły przewoźnikom takie kontrole. Pismo zostanie najpewniej jeszcze dziś skierowane do pana premiera - zapowiedział Soszyński

Soszyński podkreślił, że miasto nie może potwierdzić takich informacji o obecności narkotyków w organizmie kierowcy i może to zrobić jedynie zajmująca się sprawą prokuratura.

Zobacz też: Adam Bielan zaskakuje. "Fort Trump" było określeniem PR-owym

Warszawa. Wysoki poziom bezpieczeństwa komunikacji miejskiej

Jednocześnie urzędnicy zapewnili, że zarówno pracownicy ZTM, jak i pracownicy MZA są codziennie poddawani kontroli trzeźwości. W ubiegłym roku wykonano aż 67 tysięcy takich kontroli.

d34rfuw

Urzędnicy zaznaczyli również, że autobusy kursujące w Warszawie muszą spełniać wysokie standardy bezpieczeństwa, a wymogi w tym zakresie są nieustannie podnoszone. W modelach autobusów, takich jak ten, który wczoraj zawisł po wypadku nad Wisłostradą, jest zamontowany stały monitoring wnętrza. Na wyposażeniu jest również alkomat, uniemożliwiający uruchomienie silnika przed wyjazdem z zajezdni, po dłuższym postoju czy po zmianie prowadzącego, jeżeli kierowca nie wykona testu.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d34rfuw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34rfuw
Więcej tematów