Trwa ładowanie...

Warszawa. Rafał Trzaskowski podpisuję umowę z EBOR. Warszawa "Zielonym miastem"

Prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał umowę z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju, na mocy której stolica, jako pierwsze polskie miasto wejdzie do europejskiego programu "Zielonych miast".

Warszawa. Rafał Trzaskowski podpisuję umowę z EBOR. Warszawa "Zielonym miastem"Źródło: PAP
d2dkc15
d2dkc15

Warszawa. Rafał Trzaskowski wprowadza Warszawę do grona "Zielonych miast"

Podczas konferencji prasowej w urzędzie miasta, prezydent Rafał Trzaskowski podpisał umowę z przedstawicielem dyrektorem regionalnym Europejskiego Banku Odbudowy i Rozwoju Grzegorzem Zielińskim. Jak mówił to kolejny i ważny krok w walce z ociepleniem klimatu.

- Podpisujemy umowę z EBOR, który wspierać nas będzie w określeniu długoterminowej strategii identyfikującej wszystkich wyzwań i ocenę efektywności ekologicznej miasta - mówił prezydent Warszawy - chcemy przyspieszyć walkę z ociepleniem klimatycznym - dodał.

Trzaskowski mówił też o działaniach, jakie Warszawa podjęła w celu ograniczenia emisji szkodliwych gazów do atmosfery. Wspomniał o wymianie taboru komunikacji miejskiej na tabor zero-emisyjny i o wymianie tzw. kopcichów na piece o zmniejszonej emisji CO2. Przypomniał również o programie dofinansowań do instalacji paneli fotowoltaicznych.

Dziś w Warszawie robimy kolejny krok, który ma nam pomóc walczyć sposób efektywny z ociepleniem klimatycznym - zaznaczył Rafał Trzaskowski.

Zobacz też: Wybory 2020. Władysław Kosiniak-Kamysz: moja żona jest głosem kobiet

Warszawa. EBOR inwestuje miliardy

Głos zabrał również Grzegorz Zieliński, dyrektor regionalny na Europę Środkową EBOR, który mówił o inwestycjach instytucji w tzw. zielone rozwiązania dla gospodarki.

d2dkc15

- Europejski Bank Odbudowy i Rozwoju zainwestował już w Polsce 45 miliardów złotych. W roku 2019 aż 62 procent tych inwestycji, to inwestycje w rozwiązania ekologiczne - podkreślał Zieliński.

Warszawa to pierwsze polskie miasto które przystępuje do programu EBOR. - Podpisanie porozumienia jest bardzo ważne, bo Warszawa to pierwsze miasto w Polsce, które przystępuje do porozumienia „Zielone miasta” i mamy nadzieję, że w ślad za nią pójdą inne polskie miasta.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d2dkc15
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2dkc15
Więcej tematów