RegionalneWarszawaWarszawa. Ojciec brutalnie pobił niemowlę. Zapadł wyrok

Warszawa. Ojciec brutalnie pobił niemowlę. Zapadł wyrok

Warszawa. Ojciec brutalnie pobił niemowlę. Zapadł wyrok
Źródło zdjęć: © East News

30.06.2020 17:19

Mężczyzna, który ze szczególnym okrucieństwem pobił dwumiesięcznego syna, usłyszał wyrok.

W poniedziałek w Sądzie Okręgowym Warszawa-Praga zapadł wyrok kończący bulwersującą sprawę znęcania się nad dwumiesięcznym Kamilem. Daniel G., ojciec chłopca został skazany na 15 lat więzienia. Sąd pozbawił mężczyznę równie praw publicznych na okres pięciu lat oraz wezwał do zapłaty 30 tysięcy złotych zadośćuczynienia na rzecz pokrzywdzonego syna.

Warszawa. Zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym

O sprawie dramatycznego pobicia dwumiesięcznego Kamila, zrobiło się głośno we wrześniu 2018 roku. Wówczas pracownica Ośrodka Opieki Społecznej, podczas kontroli zauważyła sińce i zadrapania na ciele niemowlaka. Dziecko zostało zabrane do szpitala, natomiast jego ojciec na policyjną komendę. Mężczyzna usłyszał wtedy zarzut znęcania się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Z uwagi jednak na brutalność czynu, jakiego dopuścił się Daniel G., Zbigniew Ziobro, zmienił kwalifikację czynu, a oprawcy dziecka, postawiono dodatkowo zarzut usiłowania zabójstwa z zamiarem ewentualnym.

Matkę chłopca, Dagmarę N. oskarżono natomiast o niedopełnienie obowiązków i narażenie dwumiesięcznego syna na niebezpieczeństwo. Ona również zasiadła w praskim sądzie na ławie oskarżonych.

"Zobacz także: Ułaskawienie Jana Śpiewaka."

Jak dowiedział się portal TVN Warszawa, podczas mowy końcowej prokurator wskazywała, że oskarżony mężczyzna musiał być świadomy, że działając w ten sposób może doprowadzić do śmierci dziecka. Nadmieniła, że uderzanie głową niemowlęcia, może skutkować jego zgonem. Stwierdziła, że mężczyzna "zgotował synowi piekło". Postępowanie Daniela G. określono jako wyjątkowo brutalne.

Linia obrony polegała natomiast na ukazywaniu, że całe postępowanie opiera się zaledwie na poszlakach, ponieważ nie ma świadków potwierdzających, że oskarżony bił chłopca i uderzał jego głową.

W rezultacie Sąd Okręgowy w Warszawie nie podzielił zdania prokuratury odnośnie drugiego zarzutu – usiłowania zabójstwa i skazał Daniela G. za znęcanie się nad dzieckiem ze szczególnym okrucieństwem. Jego partnerka – Dagmara N. otrzymała karę roku pozbawienia wolności w zawieszeniu i dozór kuratora.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło artykułu:wawalove.pl
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także