Trwa ładowanie...

Warszawa. Ogólnopolski Strajk Kobiet maszeruje przez stolicę z hasłem WyPAD! Rząd na bruk!

Ulicami Warszawy idzie Ogólnopolski Strajk Kobiet pod hasłem WyPAD! Rząd na bruk! Uczestnicy demonstrują przeciwko polityce prezydenta Andrzeja Dudy i rządowi PiS.

Warszawa. Ogólnopolski Strajk Kobiet maszeruje przez stolicę z hasłem WyPAD! Rząd na bruk!Źródło: Facebook
d1eswh2
d1eswh2

Warszawa. "WyPAD z rządem! WyPAD z prezydentem!"

Poza Ogólnopolskim Strajkiem Kobiet organizatorami przemarszu są również Komitet Obrony Demokracji, Studencki Komitet Antyfaszystowski, Ogólnopolski Strajk Obywatelskim, a także w Związkowa Alternatywa.

Uczestnicy marszu protestują przeciwko, ich zdaniem, nieudolnej polityce rządu i działalności uzależnionego, według nich, od partii rządzącej, prezydenta Andrzeja Dudy. Organizatorzy uważają, że zarówno radą ministrów jak i głową państwa steruje z tylnego siedzenia Jarosław Kaczyński.

"Przyszedł kolejny etap demolki państwa - z państwa, które działało źle, Polska zmienia się w państwo, które nie działa wcale. Rządzą nami kolesie, których jedynym celem jest się nachapać, nakraść na potęgę i przepisać majątki na żony. Państwem rządzi z tylnego siedzenia chory z nienawiści szeregowy poseł, idący po trupach do celu. Jego wzorem jest jeden naród, jedna partia, jeden wódz" - napisali organizatorzy w opisie wydarzenia na Facebooku

d1eswh2

Zobacz także: Wybory prezydenckie 2020. Sztab Andrzeja Dudy zarzuca kłamstwo Rafałowi Trzaskowskiemu. Cezary Tomczyk: nie wiem, o co chodzi

Warszawa. Organizatorzy nie przebierają w słowach

Jak podkreślają organizatorzy, protest jest otwarty dla wszystkich i zapraszają do udziału w nim wszelkie organizacje, które chcą wyrazić swój sprzeciw wobec porządków panujących w państwie.

"Po raz kolejny bierzemy się do roboty, tak żeby kompromitujący Polskę Andrzej Duda i rządząca większość podlegająca szeregowemu posłowi Kaczyńskiemu usłyszeli odgłos nieuniknionego – obywatelską obietnicę, że ich czas się kończy" - kończą opis wydarzenia organizatorzy.

Marsz przejdzie trasą od Placu Zamkowego pod Pałac Prezydencki. Organizatorzy podkreślają pokojowy charakter demonstracji i zachęcają do przestrzegania wytycznych sanitarnych.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

Masz news, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d1eswh2
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1eswh2
Więcej tematów