Trwa ładowanie...

W warszawskim Oknie Życia pozostawiono kolejne dziecko. "Mała Matylda była spokojna"

Jak informuje RMF FM, przy dziewczynce znaleziono list.

W warszawskim Oknie Życia pozostawiono kolejne dziecko. "Mała Matylda była spokojna"
d12ueao
d12ueao

To już piętnaste dziecko w stołecznym Oknie Życia przy ulicy Hożej 53. Rodzice dziewczynki w dołączonym liście wyjaśniają, że nie stać ich na wychowanie maleńkiej Matyldy. Siostry Franciszkanki, które dyżurują przy Oknie zostały powiadomione poprzez specjalny alarm . W chwili obecnej trwa proces przekazania opieki nad dzieckiem. Przypomnijmy, iż w przypadku pozostawienia niemowlęcia w Oknie Życia, jego rodzice mogą pozostać anonimowi i nie jest uruchamiana procedura ustalenia ich tożsamości.

W efekcie takiego kroku, zrzekają się oni bowiem sprawowania formalnej opieki nad dzieckiem . Matylda jest pierwszym niemowlęciem pozostawionym przy Hożej od niemal dwóch lat. Ostatni taki przypadek miał miejsce 17 października 2013 roku. Dziewczynka aktualnie przebywa pod opieką lekarzy i przechodzi rutynowe badania. Już wkrótce trafi najprawdopodobniej do rodziny adopcyjnej, bądź też specjalistycznego ośrodka opiekuńczego.

Pierwsze Okno Życia powstało w Krakowie, w 2006 roku. Obecnie w całym kraju jest ich 61 i jak dotychczas pozostawiono w nich 77 niemowląt . Matylda jest piętnastym dzieckiem znalezionym w ten sposób, w Warszawie.

d12ueao
d12ueao
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12ueao
Więcej tematów