W Strefie zjedzono 68 tysięcy hamburgerów i 7 ton frytek
Strefa Kibica w liczbach.
Wczoraj Warszawa pożegnała się z Euro 2012. – Wszyscy żałujemy, że mistrzostwa dobiegły końca. Warszawa żyła tym turniejem, odwiedziło nas mnóstwo turystów, bawiąc się w strefie nieraz do późna w nocy. Wszystkim nam bardzo szybko minął ten czas – powiedziała na konferencji prasowej Prezydent m.st. Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz.
-* Jako ciekawostkę dodam, że w Strefie zjedzono 68 tysięcy hamburgerów i 7 ton frytek* – powiedziała podczas konferencji Katarzyna Ratajczyk, dyrektor Biura Promocji Miasta
– Ogrodzenie wokół Stefy miało 6 km długości i aby wszystko działało, przeciągnęliśmy 11 km kabli i zamontowaliśmy 2 tys. gniazdek elektrycznych – dodała.
Przez 25 dni Strefę Kibica odwiedziło prawie 1,5 miliona osób, na scenie wystąpiło 650 artystów oraz 35 zespołów (w tym trzy zagraniczne), a także dwa teatry. Wydano 37160 wejściówek na trybuny na placu Defilad i przed Kinoteką. Centrum akredytacji wyrobiło 15 890 identyfikatorów, w tym 2283 dla dziennikarzy. Na trybunę dla mediów zgłosiło się 400 dziennikarzy, nawet z tak egzotycznych krajów jak Indie i Wietnam.
Blisko 1800 zgłoszeń otrzymało Pogotowie Drogowe Zarządu Dróg Miejskich w czasie mistrzostw. Najwięcej, bo aż 390 interwencji, dotyczyło awarii sygnalizacji świetlnej, zaś 309 razy służby drogowe były zmuszone do zabezpieczenia zniszczonych bądź uszkodzonych znaków drogowych oraz logo UEFA. Dodatkowo w dniach od 8 czerwca do 1 lipca z miejsc parkingowych objętych zakazem parkowania odholowano 1600 pojazdów.
Tylko przez pięć dni meczowych w Warszawie służby oczyszczania miasta zebrały ponad 220 ton odpadów. Pracami porządkowymi każdego popołudnia, kiedy w Warszawie odbywały się spotkania UEFA EURO 2012, zajmowało się co najmniej 600 osób. Sprzątanie trwało przez całą noc, a ulice były czyste o godz. 5 rano.
Podczas mistrzostw do dyspozycji kibiców na ulicach było ponad 1110 toalet, z tego 600 sanitariatów i 6 kontenerów rozlokowanych zostało w Strefie Kibica.
W czasie turnieju do Warszawy przyleciało prawie 26 tys. sympatyków futbolu, a odleciało blisko 30 tysięcy. Między 6 czerwca a 1 lipca na Lotnisku Chopina wylądowało 666 samolotów przeznaczonych dla kibiców, a 676 odleciało. To ponad 10 procent wszystkich lotów, które lotnisko obsłużyło w tym okresie.