RegionalneWarszawaTytuł rowerowej stolicy Europy wróci do Warszawy? Mieszkańcy pomogą "wykręcić" kilometry

Tytuł rowerowej stolicy Europy wróci do Warszawy? Mieszkańcy pomogą "wykręcić" kilometry

Tytuł rowerowej stolicy Europy wróci do Warszawy? Mieszkańcy pomogą "wykręcić" kilometry

14.04.2016 11:53

Rywalizacja trwa od 1 do 31 maja.

Cały maj mieszkańcy Warszawy mają na to, by "wykręcić" na rowerze taką liczbę kilometrów, która zagwarantuje stolicy tytuł rowerowej stolicy Europy. Miasto w Europejskiej Rywalizacji Rowerowej startuje już po raz trzeci.

Zasada podstawowa pozostanie bez zmian: wygrywa miasto, którego mieszkańcy wykręcą przez cały maj najwięcej kilometrów na rowerze. Liczą się te dojazdy, które zastępują przejazdy, w których rower zastąpił silnikowe środki transportu. Przejazdy należy zarejestrować w aplikacji Cycling365, dedykowanej dla ECC. Co więcej, każdy uczestnik może należeć do grup, które między sobą mogą rywalizować. Aby zgłosić grupę, wystarczy wypełnić formularz . Rowerowa rywalizacja miast rozpocznie się 1, a zakończy 31 maja.

Co ciekawe członkiem stołecznej drużyny mogą zostać również ci cykliści, którzy nie mieszkają w Warszawie. Wystarczy, że wykonują po niej część swoich rowerowych podróży. Liczy się każdy rodzaj roweru co ucieszy z pewnością użytkowników systemu Veturilo .

Europejska Rowerowa Rywalizacja jest otwartym konkursem, w którym biorą udział mieszkańcy 38 miast. Wygrywa miasto, w którym przejechano na rowerach najwięcej kilometrów. Pod uwagę brane są tylko podróże, w których rower zastępuje inny środek transportu, czyli najczęściej podróże z domu do pracy lub szkoły, po zakupy, do kina lub teatru itp.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także