Trwa ładowanie...

Trzech aresztowanych za oszustwo

Zobaczcie wideo z akcji!

Trzech aresztowanych za oszustwo
d4d6qwe
d4d6qwe

Stołeczni policjanci z wydziału kryminalnego zatrzymali trzech mężczyzn podejrzanych o oszustwo oraz usiłowanie dokonania oszustwa metodą na "funkcjonariusza CBŚ". Policjanci odzyskali także wyłudzone wcześniej kilkanaście tysięcy złotych.

Z posiadanych przez funkcjonariuszy informacji wynikało, że sprawcy próbowali wyłudzić od mieszkanki Pragi Południe kilkadziesiąt tysięcy złotych, podając się najpierw za jej krewnych, a potem funkcjonariuszy CBŚ. Kobieta przekonana, że pomaga w policyjnej akcji, poszła do banku po gotówkę. Tam funkcjonariusze zatrzymali 24-letniego Sebastiana M. Mężczyzna wpadł w momencie gdy oczekiwał na przekazanie mu przez pokrzywdzoną pieniędzy.

Ponadto, w wyniku dalszych czynności operacyjnych, policjanci zatrzymali 26-letniego Roberta B., podejrzanego o udział w oszustwie metodą na "funkcjonariusza CBŚ". Z ustaleń policjantów wynika, że tego samego dnia, odebrał od innej pokrzywdzonej kilkanaście tysięcy złotych. W ręce kryminalnych wpadł także 36-letni Grzegorz K., podejrzany o skierowanie dwóch wcześniej zatrzymanych mężczyzn, po odbiory wyłudzonych pieniędzy. W wyniku dokonanych przeszukań policjanci odzyskali utracone pieniądze oraz zabezpieczyli replikę odznaki policyjnej.

Sąd Rejonowy dla Warszawy Pragi Południe III Wydział Karny na wniosek policjantów, poparty przez Prokuraturę Rejonową Warszawa Praga południe zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec Sebastiana M., Roberta B. oraz Grzegorza K. podejrzanych o dokonanie oszustwa oraz usiłowanie dokonania oszustwa metodą "na wnuczka" oraz "funkcjonariusza CBŚ".

d4d6qwe

Komenda Stołeczna Policji uruchomiła specjalną linię telefoniczną dla tych osób, które podejrzewają, że mógł do nich zatelefonować oszust podający się za „wnuczka”, „krewnego” lub „policjanta – funkcjonariusza CBŚ”. Nie dajmy przestępcom szansy! Nie pozwólmy, aby zabrali oszczędności życia! Na Państwa sygnały policjanci czekają przez całą dobę.

Telefonować można pod nr 22 60-33-222.

Zobaczcie wideo z akcji policji!

d4d6qwe
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4d6qwe
Więcej tematów