Trwa ładowanie...

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi ulewami i burzami

Tylko na Mazowszu, w środę strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń ponad 400 razy. Najczęściej usuwali z dróg powalone drzewa, wypompowywali wodę z piwnic i zabezpieczali zerwane dachy.

Synoptycy ostrzegają przed kolejnymi ulewami i burzami
d4fmx3e
d4fmx3e

Od rana w środę strażacy w Warszawie interweniowali ponad 170 razy. Zgłoszenia dotyczyły głównie zalanych piwnic, garaży oraz ulic głównie na Ursynowie, w Wawrze oraz Rembertowie. Na ulicach Warszawy ze skutkami ulewy walczyło 30 zastępów straży pożarnej. Synoptycy ponownie ostrzegają przed ulewnymi opadami i występowaniem licznych wyładowań atmosferycznych dzisiejszej nocy.

"Prognozuje się wystąpienie opadów deszczu o natężeniu umiarkowanym i silnym, którym miejscami towarzyszyć będą również burze. Prognozowana wysokość opadów od 35 mm do 50 mm, lokalnie 60 mm." - informuje Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej. Synoptycy zapowiadają, iż prawdopodobieństwo wystąpienia opadów o wymienionej wcześniej wysokości szacuje się na poziomie 80 proc.

Straty spowodowane ulewami i burzami

Tylko na Mazowszu, w środę strażacy wyjeżdżali do zgłoszeń ponad 400 razy. Najczęściej usuwali z dróg powalone drzewa, wypompowywali wodę z piwnic i zabezpieczali zerwane dachy. Duże szkody wyrządził towarzyszący burzom wiatr, który zerwał lub uszkodził dachy na 170 budynkach, w tym 45 budynkach mieszkalnych.

Apelujemy o przestawienie samochodów spod drzew oraz pousuwanie z balkonów wszelkich rzeczy, które łatwo mogłyby być porwane przez wiatr. Przypominamy także o zasadach bezpiecznego zachowywania się podczas burzy.

d4fmx3e

Aplikacja Warszawa 19115

"Jeśli w Twojej okolicy burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb" - informuje w swoim komunikacie ratusz.

Źródło: (IMiGW/WawaLove.pl)

d4fmx3e
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4fmx3e
Więcej tematów