Trwa ładowanie...

Święto Niepodległości. 11 listopada w Warszawie zarejestrowanych 15 zgromadzeń

Szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor poinformowała, że trasy dużych zgromadzeń nie krzyżują się, ani się ze sobą "nie stykają".

Święto Niepodległości. 11 listopada w Warszawie zarejestrowanych 15 zgromadzeń
d67vacy
d67vacy

Na 11 listopada w Warszawie zarejestrowano na tę chwilę 15 zgromadzeń publicznych, odbędzie się także Bieg Niepodległości i uroczystości państwowe z udziałem prezydenta - poinformowała szefowa stołecznego biura bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego Ewa Gawor.

Podkreśliła, że przedstawiciele wszystkich organizatorów zadeklarowali pokojowy przebieg marszów i demonstracji. Poinformowała, że trasy dużych zgromadzeń nie krzyżują się, ani się ze sobą "nie stykają".

Najwięcej uczestników zgromadzą trzy marsze, które przejdą ulicami stolicy. Według deklaracji organizatorów - Komitetu Obrony Demokracji, w marszu " KOD Niepodległości" ma wziąć udział 100 tys osób. Uczestnicy przejdą z pl. Narutowicza na Pole Mokotowskie.

Środowiska narodowe organizują Marsz Niepodległości. Tegoroczny pod hasłem "Polska bastionem Europy" rozpocznie się o godz. 14. na rondzie Dmowskiego, następnie uczestnicy przejdą Al. Jerozolimskimi i mostem Poniatowskiego na błonia stadionu PGE Narodowy. Organizatorzy deklarują udział 50 tys. osób. Przy trasie marszu, przy pomniku gen. de Gaulle'a, nieformalna grupa Obywatele RP planuje zorganizowanie kontrpikiety.

Trzeci marsz 11 listopada organizują organizacje lewicowe i anarchistyczne, które zgłosiły na ten dzień także jeszcze jedno zgromadzenie publiczne, tym razem stacjonarne.

d67vacy

Ponadto ulicami Warszawy przebiegną uczestnicy 27. Biegu Niepodległości . Rozpocznie się on o godz. 11.11. Odbędą się także uroczystości państwowe, m.in. na pl. Piłsudskiego.

Rzecznik Komendanta Stołecznego Policji Mariusz Mrozek powiedział, że ponad 7 tys. funkcjonariuszy ma zapewnić bezpieczeństwo 11 listopada.

Tego dnia trzeba przygotować się na poważne zmiany w ruchu drogowym i funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

d67vacy
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d67vacy
Więcej tematów