Trwa ładowanie...

Stulecie Legii. Miasto współorganizatorem jubileuszu

Historia klubu jest nierozerwalną historią miasta.

Stulecie Legii. Miasto współorganizatorem jubileuszu
drrdjol
drrdjol

Legia Warszawa podpisała z miastem porozumienie o współpracy w ramach zbliżającego się stulecia klubu. Legia to nie tylko jeden ze stołecznych klubów, ale przede wszystkim dziedzic wiekowej tradycji, jaką niewiele piłkarskich zespołów może się pochwalić. Umowę o współpracy przy obchodach rocznicowych podpisali na murawie stadionu przy ul. Łazienkowskiej przedstawiciele miasta i klubu.

- Warszawa i Legia to wspólna historia, dlatego nie mogło zabraknąć współpracy z okazji stulecia klubu – powiedział po podpisaniu porozumienia Jarosław Jóźwiak, wiceprezydent Warszawy. W ramach umowy, ulica Łazienkowska zostanie odpowiednio udekorowana. Autobusy jeżdżące po przylegających do stadionu ulicach zostaną oflagowane, a w dni meczowe Pałac Kultury i Nauki będzie podświetlony w barwy Legii. Ponadto trybuna im. Kazimierza Deyny zostanie ozdobiona w taki sposób, by pokazywać wspólne, nieodłączne losy Warszawy i Legii.

Atrakcje dla mieszkańców

Klub z okazji rocznicy zaprosi warszawiaków na specjalne zwiedzanie obiektów Legii z przewodnikiem. Bezpłatnie udostępni także swoje muzeum przy ul. Łazienkowskiej i wyda okolicznościową Księgę Stulecia. Razem z "Domem Spotkań z Historią" przegotuje także specjalną wystawę. W czerwcu ma także odbyć się "Bieg Stulecia".

Pomysł na wspólne przedsięwzięcie wynika z zaangażowania klubu w życie mieszkańców Warszawy. Legia prowadzi wiele projektów społecznych i charytatywnych. Szkoli dzieci i młodzież oraz angażuje się w promocję stolicy.

drrdjol
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
drrdjol
Więcej tematów