Trwa ładowanie...

Strażnicy miejscy przyłapani na przyjmowaniu łapówek

Grozi im od sześciu miesięcy nawet do ośmiu lat więzienia.

Strażnicy miejscy przyłapani na przyjmowaniu łapówek
d27mpv6
d27mpv6

Zarzut przyjęcia korzyści majątkowej usłyszeli dwaj funkcjonariusze warszawskiej Straży Miejskiej - poinformowało radio RMF Maxxx.

Chodzi o zdarzenie, do którego doszło przy rozbieranej przez robotników stacji benzynowej, leżącej w al. Krakowskiej w rejonie skrzyżowania z ul. Hynka. Funkcjonariusze pojawili się na terenie budowy. Od nadzorującego roboty mężczyzny, w zamian za "nie szukanie nieprawidłowości przy prowadzonych pracach budowlanych" zażądali 500 zł.

Budowlaniec wynegocjował kwotę 400 złotych i umówił się na przekazanie gotówki, po czym powiadomił o wszystkim policję . Strażnicy wpadli wczoraj podczas kontrolowanego przekazania pieniędzy. W trakcie przesłuchania przyznali się do winy.

- Na temat szczegółów nie możemy się wypowiadać, bowiem czynności wyjaśniające w tej sprawie prowadzi policja - mówi WawaLove.pl Monika Niżniak z referatu prasowego Straży Miejskiej. - Chciałabym jednak podkreślić, że sprawa zbulwersowała nie tylko opinię publiczną, ale i środowisko strażników. Zarówno kierownictwo, jak i strażnicy nie tolerują tego typu zachowań - dodaje rzeczniczka.

W czwartek strażnicy usłyszeli w prokuraturze zarzut przyjęcia łapówki. Wobec obu wszczęto procedurę prowadząca do dyscyplinarnego zwolnienia z pracy. Grozi im od sześciu miesięcy nawet do ośmiu lat więzienia.

d27mpv6
d27mpv6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d27mpv6
Więcej tematów