Sklepy na Okęciu zamknięte do końca wakacji. Władze lotniska rekompensują straty
W strefie zastrzeżonej terminala są udostępnione źródełka z bezpłatną wodą pitną dla pasażerów. Natomiast, jak wspominaliśmy wcześniej, od początku lipca większość sklepów jest zamknięta z powodu zmiany operatora powierzchni handlowych.
Źródełka są dostępne w tak zwanej strefie tranzytowej, za strefą kontroli bezpieczeństwa. Poidełka są wyposażone w kraniki, za pomocą których pasażerowie mogą nalać wodę do kubków lub napełnić butelki. Dwa źródełka z bezpłatną wodą ustawione są w strefie Schengen, jedno w non-Schengen. Woda z urządzeń spełnia wszystkie wymagane normy wody pitnej.
Hubert Wojciechowski, rzecznik portu lotniczego zaznacza, że Lotnisko Chopina było pierwszym lotniskiem w Polsce i jednym z pierwszych w regionie, na którym pasażerowie otrzymali dostęp do darmowej wody pitnej. Dodaje, że źródełka zostały udostępnione wspólnie z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji w Warszawy.
Dwa dni temu czytelnik nas poinformował, że na lotnisku Chopina wszystkie sklepy są zamknięte, nie ma gdzie kupić nawet wody. Okazało się, że utrudnienia są związane z zakończeniem umowy najmu części lotniska firmy Lagardere Travel Retail. Nowym operatorem powierzchni handlowych będzie PZH „Baltona”. Sklepy będą nieczynne od 1 lipca do końca sierpnia bieżącego roku.
Lotnisko Chopina w Warszawie to największy port lotniczy w Polsce. W 2017 r. odprawiło 15,8 mln pasażerów – o 23 proc. więcej niż rok wcześniej, a w pierwszych pięciu miesiącach 2018 r. 6,3 mln. W sezonie lato 2018 port oferuje 123 połączenia regularne i 78 czarterowych. Lotniskiem zarządza Przedsiębiorstwo Państwowe „Porty Lotnicze”.
Zobacz także: Jak co roku katastrofalne wyniki matur. Dla 36 tysięcy uczniów druga szansa w sierpniu
Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl