Trwa ładowanie...

Potężny wybuch w Warszawie. Nie żyje jedna osoba

Policja wyklucza zamach terrorystyczny.

Potężny wybuch w Warszawie. Nie żyje jedna osoba
d14h17a
d14h17a

Eksplozja ładunku wybuchowego w bloku na warszawskim Targówku. 48-letni mężczyzna zginął, a drugi został ranny. Policja wyklucza atak terrorystyczny.

Jak poinformował rzecznik komendanta stołecznego policji Mariusz Mrozek, do wybuchu doszło w piątek wieczorem, ok. godziny 21, przy ulicy Turmonckiej.

- Prawdopodobnie niewielki ładunek wybuchowy eksplodował na klatce schodowej, przed drzwiami do jednego z mieszkań. Znajdowało się tam dwóch mężczyzn, w tym lokator mieszkania. 48-latek, mimo reanimacji, zmarł; towarzyszący mu mężczyzna z obrażeniami twarzy trafił do szpitala - powiedział Mrozek.

Dodał, że "nie ma żadnych przesłanek, które wskazywałyby na jakikolwiek atak o charakterze terrorystycznym". - Jedną z hipotez, jakie będą weryfikować policjanci, są porachunki na tle finansowym. Mężczyzna, który zginął, był notowany w związku z przestępstwami przeciwko mieniu i groźbami karalnymi - zaznaczył.

Ewakuowano mieszkańców bloku. - Z naszych informacji wynika, że ten wybuch nie był na tyle silny, by naruszyć konstrukcję budynku. Dlatego wszystko wskazuje na to, że po zakończeniu oględzin będą mogli wrócić do domów" - zaznaczył Mrozek.

d14h17a

Źródło: (RMF FM/PAP/TVP Info)

d14h17a
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d14h17a
Więcej tematów