Trwa ładowanie...

"Polscy leśnicy wykonują Boży Testament". Wiec poparcia dla ministra Szyszki przed Sejmem

"Puszczy Białowieskiej nie trzeba bronić przed człowiekiem."

"Polscy leśnicy wykonują Boży Testament". Wiec poparcia dla ministra Szyszki przed Sejmem
d2sfj2r
d2sfj2r

Kilkuset leśników, myśliwych, rolników i zwolenników Radia Maryja zorganizowało wiec poparcia dla ministra Szyszko przed Sejmem. Manifestowali pod hasłem: "Jeszcze Polska nie zginęła - prawda i normalność".

W zgromadzeniu na ulicy Wiejskiej brali udział m.in. przedstawiciela Lasów Państwowych, a także politycy PiS. Wśród obecnych był również Jan Szyszko. - Nie robię nic innego, jak konsekwentnie realizuję to, do czego się zobowiązaliśmy podczas akcji wyborczej - podkreślał minister środowiska. Podczas wiecu mówił, że przez 8 lat bycia w opozycji jego partia walczyła o "utrzymanie Lasów Państwowych". Według Szyszko politycy robili to, by stymulować rozwój gospodarczy, ponieważ przedsiębiorstwo włącza się w projekty rozwojowe na terenach wiejskich, zatrudniając tam ludzi.* *

- Nurt lewacko-liberalny postanowił stwierdzić, że to jest ostatni pierwotny las, co nie jest prawdą (...) Puszczy Białowieskiej nie trzeba bronić przed człowiekiem (...) Jest to jeden z najlepiej udokumentowanych pod względem historii użytkowania obszarów przyrodniczych (...) To dziedzictwo przyrodniczo-kulturowe miejscowej ludności - mówił minister Szyszko.

Przed trwa wiec poparcia Leśnicy z całej

u2014 Michał Dzienyński (@MDzienynski)

d2sfj2r

Na wiecu głos zabrał również dyrektor generalny Lasów Państwowych Konrad Tomaszewski. - Bogactwo Puszczy Białowieskiej jest efektem działalności człowieka. Dowodzi to, iż nie mają racji ci, którzy mówią, że należy unieczynnić ochronę przyrody, że należy zdecydować się jedynie na bierną ochronę. Dzięki koegzystencji ochrony czynnej i biernej, mamy taką różnorodność, jaką mamy - mówił pzed dyrektor Tomaszewski.

Minister Szyszko - kontratakuje!u2639ufe0f

u2014 Leszek Turowski (@LeszekTurowski)

W manifestacji brał udział również duszpasterz Dyrekcji Generalnej LP. Tomasz Duszkiewicz stwierdził, że leśnicy są obecnie "nieuczciwie uciemiężani, obrażani". - Polscy leśnicy wykonują Boży Testament. Czyńcie sobie ziemię poddaną - stwierdził duszpasterz, dodając, że organizacje "pseudoekologiczne" wystąpiły "przeciwko Bogu i naturze".

d2sfj2r

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Przeczytaj też: Ustawa reprywatyzacyjna Jakiego skrytykowana przez ministrów

d2sfj2r
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2sfj2r
Więcej tematów