Trwa ładowanie...

Plac Defilad w końcu ożyje

Animatorzy z Teatru i Baru Studio szykują bogaty program, który zmieni plac w kulturalną miejscówkę Warszawy

Plac Defilad w końcu ożyje
d12zsjj
d12zsjj

Plac Defilad od lat jest zaniedbany. Kiedyś był miejscem, w którym odbywały się defilady. W czasach rodzącego się w Polsce kapitalizmu, na placu stały budy, a później obskurne hale, w których sprzedawano przede wszystkim ubrania. Od kilku lat dużo się mówi o budowie Muzeum Sztuki Nowoczesnej w tym miejscu, jednak projekt wciąż napotyka kłopoty uniemożliwiające jego realizację.

Teraz aktywiści z Baru i Teatru Studio chcą, aby plac Defilad ożył kulturalnie i sportowo - krótko mówiąc, aby był miejscem, w którym warszawiacy chcą spędzać swój czas wolny. Powstał projekt "Plac Defilad". Miasto udostępniło teren pod działania animacyjne na trzy lata. Projekt otrzyma też dotację - w wysokości 150 tys. zł - na pierwsze działania.

Co będzie się działo?

Atrakcji ma być bardzo wiele. Na placu działać będą instytucje, które mają swoją siedzibę w Pałacu Kultury i Nauki . Ale nie tylko. Planowane są debaty i rozmowy o przyszłości pl. Defilad. Na lipiec Teatr Studio planuje przegląd przedstawień kabaretowego cyklu "Pożar w burdelu". Po wakacjach zaplanowano debatę kandydatów na prezydenta. Zimą na placu pojawią się targ zimowy i lodowisko.

d12zsjj

Zobacz również: Zamykają Salę Kongresową

d12zsjj
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d12zsjj
Więcej tematów