Trwa ładowanie...

Patryk Jaki zbuduje mosty w Warszawie. "Trzeba ulżyć mieszkańcom stolicy"

- Warszawie potrzebna jest co najmniej jedna przeprawa mostowa na północy i dwie na południu - mówił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta stolicy Patryk Jaki. Obiecał, że je zbuduje, jeśli zostanie prezydentem stolicy.

Patryk Jaki zbuduje mosty w Warszawie. "Trzeba ulżyć mieszkańcom stolicy"Źródło: East News, fot: ANDRZEJ IWANCZUK/REPORTER
d3k6bxl
d3k6bxl

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej Jaki nawiązał do wypowiedzi Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na fotel prezydenta stolicy, w której Trzaskowski stwierdził, że "Warszawa nie potrzebuje nowych mostów, co najwyżej potrzebuje kładki pieszo-rowerowej". - Mamy inną wizję rozwoju Warszawy - skomentował Jaki.

Dodał, że miastu potrzebna jest jedna przeprawa na północy i dwie na południu. - Jeżeli wygramy te wybory, od razu bierzemy się za program budowy nowych mostów w Warszawie, które są absolutnie konieczne. Trzeba ulżyć wreszcie mieszkańcom stolicy, aby wszystkie trakty komunikacyjne przez Wisłę były drożniejsze. Jesteśmy przekonani, że można to zrobić - powiedział Patryk Jaki.

Przyznał, że trzeba będzie zrezygnować z budowy mostu Krasińskiego na północy miasta, który miał połączyć ul. Krasińskiego na Żoliborzu z ul. Matki Teresy z Kalkuty na Targówku. Jaki twierdzi, że inwestycja budzi obawy mieszkańców Żoliborza, ponieważ może sprowadzić wzmożony ruch samochodów do tej dzielnicy. Przeciwni budowie przeprawy są też radni Żoliborza. Zdaniem kandydata Zjednoczonej Prawicy miasto na przełomie roku powinno rozpocząć budowę Mostu na Zaporze i dokończyć budowę Mostu Południowego.

- Każdy warszawiak będzie miał teraz wybór: albo Rafał Trzaskowski i zero nowych przepraw przez Wisłę, albo Patryk Jaki i nowe przeprawy przez Wisłę, nowe inwestycje komunikacyjne - podsumował Jaki.

d3k6bxl

Pierwsza tura wyborów samorządowych ma się odbyć jesienią, w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada br.

Zobacz także: Polska jednym z najbezpieczniejszych dla kobiet krajów świata

Widzisz coś ciekawego? Masz zdjęcie, filmik? Prześlij nam przez Facebooka na wawalove@grupawp.pl lub dziejesie.wp.pl

d3k6bxl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3k6bxl
Więcej tematów