Trwa ładowanie...

Osiedle z widokiem na hałas

W Ursusie powstaje nowe osiedle - tuż obok korytarza lotów. Jak reklamuje deweloper - dla rodzin z dziećmi

Osiedle z widokiem na hałas
d19r2fo
d19r2fo

Chodzi o Skorosze XI, które buduje w Ursusie firma deweloperska EBEJOT. Osiedle powstaje między ul. Dzieci Warszawy a ul. Prystora. Do 2017 r. ma tu stanąć pięć bloków, w których znajdzie się blisko 500 mieszkań. Przed przed budynkami znajdzie się teren rekreacyjny na prawie 1500 m². Właśnie ruszyła sprzedaż w pierwszych budynkach, a nowi mieszkańcy będą mogli się do niego wprowadzić w 2015 roku - czytamy na stronie dobraulica.pl.

„Bezpieczeństwo i odpowiednia lokalizacja to podstawy, na których opieramy wybór nowego miejsca do życia” – takim hasłem promuje się EBEJOT na swojej stronie internetowej. Na mapie nowego osiedla widzimy place zabaw, stacje benzynowe, szkoły i banki. Zabrakło jednak informacji o tym, że obiekt powstaje na obrzeżach terenu, na którym panuje bezwzględny zakaz stawiania nowych przedszkoli, szpitali, żłobków ze względu na hałas z Okęcia (tzw. strefa Z2).

Sam teren, na którym deweloper stawia nowe budynki, takich zakazów już formalnie nie ma, lecz wchodzi w skład obszaru ograniczonego użytkowania (OOU). Oznacza to, że poziom hałasu oscyluje tu średnio w granicach 45-50 decybeli, a na skraju działki przekracza nawet poziom 50 decybeli. O tym deweloper swoich klientów już nie informuje.

d19r2fo

Strefa OOU powstała, gdy Lotnisko Chopina przyznało, że w kilku dzielnicach Warszawy z powodu rosnącego ruchu lotniczego nie jest w stanie przestrzegać norm hałasu. Przez dwa lata właściciele domów z obszaru OUU mogli ubiegać się o odszkodowanie od lotniska. Termin ten minął latem 2013 roku i obecnie nie mają oni już żadnych podstaw do roszczeń.

d19r2fo
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d19r2fo
Więcej tematów