Trwa ładowanie...

Nowy rząd z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego

O godz. 10.00 w kaplicy muzeum rozpoczęła się msza święta.

Nowy rząd z wizytą w Muzeum Powstania Warszawskiego
d2h69jn
d2h69jn

Desygnowana na premiera Beata Szydło i ministrowie jej przyszłego rządu złożyli w poniedziałek rano kwiaty przed tablicą upamiętniającą prezydenta Lecha Kaczyńskiego, w Muzeum Powstania Warszawskiego w Warszawie. Oddali też hołd ofiarom powstańczych walk 1944 roku. Członkowie rządu przyjechali do muzeum busem pomalowanym w barwy narodowe. Złożyli wieńce w dwóch miejscach: przed tablicą poświęconą Lechowi Kaczyńskiemu, który jako prezydent stolicy był twórcą muzeum, oraz przed dzwonem "Monter", będącym częścią Muru Pamięci, gdzie znajdują się nazwiska ofiar powstania.

O godz. 10.00 w kaplicy muzeum rozpoczęła się msza św. z udziałem członków rządu. Po jej zakończeniu członkowie nowego rządu złożą kwiaty przed ambasadą Francji w Warszawie i wpiszą się do księgi kondolencyjnej. W piątek w Paryżu doszło do serii skoordynowanych zamachów terrorystycznych. W ich wyniku życie straciło co najmniej 129 osób. W południe prezydent Andrzej Duda powoła rząd Szydło i odbierze przysięgę od członków nowej Rady Ministrów.

Na godz. 14.00 zaplanowano powitanie premier Szydło w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów i spotkanie z ministrami. Około godz. 15.30 ministrowie mają rozjechać się do resortów. Nowa premier będzie miała od dziś dwa tygodnie na przedstawienie Sejmowi programu działania rządu (expose) i otrzymanie wotum zaufania. Szydło mówiła w piątek, że chciałaby, aby expose zostało wygłoszone już w tym tygodniu. W mediach pojawiała się w ostatnich dniach informacja, że może do tego dojść w środę. Wotum zaufania dla rządu Sejm uchwala bezwzględną większością głosów, w obecności co najmniej połowy
ustawowej liczby posłów.

d2h69jn
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h69jn
Więcej tematów