Trwa ładowanie...

Nacjonaliści zaatakują na Czarnym Proteście? W internecie padły groźby

Członkowie ONR i NOP planują kontrmanifestację na Placu Zamkowym.

Nacjonaliści zaatakują na Czarnym Proteście? W internecie padły groźby
d1o5l6l
d1o5l6l

W stolicy oraz innych miastach Polski trwa Czarny Protest. N*a ulicach miasta tysiące kobiet i mężczyzn manifestuje swój sprzeciw wobec możliwemu zaostrzeniu przepisów dotyczących aborcji.* Kulminacją strajku w Warszawie będzie manifestacja na placu Zamkowym, na której ma się pojawić prawie 20 tys. osób. Oprócz protestujących swoją obecność zapowiadają również członkowie skrajnie nacjonalistycznych ugrupowań - ONR i NOP.

Ogólnopolski strajk jest reakcją na projekt "Stop Aborcji", który zakłada wprowadzenie zakazu przerywania ciąży oraz kary za wykonanie aborcji. Inspiracją do organizacji Czarnego Protestu był strajk kobiet z Islandii sprzed 41 lat. W zagranicznej manifestacji wzięło udział 90 proc. mieszkanek, powodując rewolucję w kraju. * *

Kulminacją strajku w Warszawie będzie manifestacja na placu Zamkowym. Zbiórka jest planowana pod pomnikiem Mikołaja Kopernika na Nowym Świecie. Swoją obecność zadeklarowało prawie 20 tys. osób.

Na odpowiedź grup radykalnych nie trzeba było długo czekać. W internecie członkowie ONR i NOP planują kontrmanifestację na placu Zamkowym. To jednak nie wszystko - jeden z użytkowników Facebooka w kontrowersyjnym poście zapowiada atak na uczestniczki poniedziałkowej demonstracji.

Przed atakiem ostrzega Ośrodek Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych. - Dziewczyny weźcie ze sobą parasole na wszelki wypadek. Mogą się przydać wszak może padać... - czytamy w poście na Facebooku

d1o5l6l

WawaLove.pl zapytał stołeczną policję o te niebezpieczne deklaracje ze strony radykalno-prawicowych grup. - Nie otrzymaliśmy żadnej wiarygodniej informacji, która by potwierdziła te doniesienia - odpowiada referat prasowy.

d1o5l6l
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1o5l6l
Więcej tematów