Trwa ładowanie...

Na moście Łazienkowskim praca wre. Chcą zdążyć do końca października

Ponad połowa nowego mostu Łazienkowskiego jest już nad nurtem rzeki. Remont przeprawy ma się zakończyć w październiku.

Na moście Łazienkowskim praca wre. Chcą zdążyć do końca października
d2s6tzu
d2s6tzu

Od strony Powiśla jest już 150 m nowej konstrukcji mostu, od strony praskiej 131,21 m. Cały most ma długość 424 m czyli już ponad połowa Mostu Łazienkowskiego jest na podporach. Na początku października most ponownie połączy obydwa brzegi. Biuro Koordynacji Inwestycji i Remontów w Pasie Drogowym Urzędu m.st. Warszawy pokazało zdjęcia lotnicze remontowanego mostu, na których widać postęp prac.


Dzięki uprzejmości wykonawcy remontu Mostu Łazienkowskiego możemy pokazać Wam zdjęcia lotnicze prac. Zrobiono je 1 wrześ...

d2s6tzu

Na lewym brzegu Wisły spawacze łączą nowe, 15 metrowe odcinki stalowej konstrukcji mostu ze starą przeprawą i całość jest przesuwana w miejsce usuniętego środkowego fragmentu mostu. Taka operacja będzie powtarzana kilkukrotnie aż cała stalowa konstrukcja mostu zastąpi zniszczoną starą. Na prawym brzegu rzeki prace wyglądają analogicznie.

Nowa przeprawa ma być gotowa do 31 października, potem wykonywane będą jeszcze prace wykończeniowe, ale most będzie przejezdny. Wykonawcą robót jest firma jest konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure S.A. i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o. koszt to 104 363 937 zł 74 gr.__

W terminowym udostępnieniu przeprawy kierowcom na pewno nie pomogły przechodzące nad Warszawą upały oraz pożar, jaki miał miejsce 15 sierpnia. Jednak wykonawca inwestycji zapewnia, że pomimo napotkanych na swojej drodze problemów dołoży wszelkich starań, by termin oddania został utrzymany.

- Wszystkie prace idą na razie zgodnie z założonym harmonogramem. Wiedzieliśmy, że od samego początku będą gonić nas terminy, ale zrobimy wszystko co w naszej mocy aby przeprawa była przejezdna dla kierowców 31 października - powiedział WawaLove.pl Mateusz Gdowski, rzecznik prasowy firmy Bilfinger Infrastructure.

d2s6tzu

Nasuwanie konstrukcji odbywa się po obu stronach Wisły i na początku października mają one zostać ostatecznie połączone. Pomimo wielu wypadków losowych, termin udostępnienia mostu dla kierowców jest nadal aktualny. 31 października powinni już przejechać odbudowaną przeprawą.

d2s6tzu
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2s6tzu
Więcej tematów