Trwa ładowanie...

Mniej wypadków w Warszawie!

Mniej zabitych na stołecznych drogach

Mniej wypadków w Warszawie!
d2od5o7
d2od5o7

Zarząd Dróg Miejskich przedstawił statystyki dotyczące bezpieczeństwa na warszawskich drogach. Statystyki dotyczą pierwszego półrocza 2012 roku.

W tym okresie, w wyniku wypadków drogowych śmierć na drodze poniosło 27 osób. W roku 2011 ofiar śmiertelnych było znacznie więcej - aż 58.

Zmniejszyła się również liczba wypadków, z 522 w pierwszym półroczu 2011 r., do 411w roku 2012. Wciąż najwięcej zdarzeń i kolizji na drogach jest spowodowanych przez kierowców (355), o wiele mniej kolizji powodują piesi, tylko 52 wypadki były właśnie z ich winy.

Najczęstszymi wykroczeniami jakie popełniają kierowcy są niezmiennie, nieprawidłowe przejeżdżanie przejść dla pieszych, nieprzestrzeganie pierwszeństwa i wreszcie niedostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze.

d2od5o7

Bez winy nie są również sami piesi, którzy najczęściej są odpowiedzialni za spowodowane kolizje i wypadki poprzez nieostrożne wejście na jezdnię przed nadjeżdżającym pojazdem. Do grzechów przechodniów można również zaliczyć przekraczanie jezdni w miejscu niedozwolonym, jak również wejście na jezdnię przy czerwonym świetle.

Znacząco spadła liczba kierowców, którzy spowodowali wypadki pod wpływem alkoholu, w pierwszym półroczu tego roku odnotowano tylko 2 takie przypadki, w roku ubiegłym było ich 12, w roku 2009 – 20. Porównując dane na przestrzeni ostatnich trzech lat liczba pijanych kierowców zmniejszyła się drastycznie.

d2od5o7
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2od5o7
Więcej tematów