Trwa ładowanie...

Mateusz Kijowski wybrany szefem mazowieckiego oddziału KOD

Odbywające się w styczniu i lutym wybory do władz regionów są pierwszymi od powstania KOD

Mateusz Kijowski wybrany szefem mazowieckiego oddziału KOD
d1yesrv
d1yesrv

*Walne zebranie członków mazowieckiego KOD wybrało w sobotę po południu lidera Komitetu Mateusza Kijowskiego na przewodniczącego zarządu regionu. Kijowski zdobył w głosowaniu 487 głosów. Jego konkurent Paweł Bilski otrzymał zaś 235 głosów. *

Jak mówił Kijowski, dobre doświadczenia związane z działalnością KOD wiążą się z udanymi manifestacjami i "dotarciem do masy ludzi", a złe - "z pracą zarządu głównego". Określił, że "medialne zamieszanie" wokół KOD, związane z "jakimiś tam fakturami" stanowi "balast" dla organizacji. - Nikt z nas na tej sali nie wie, jaka jest prawda. Pozwólmy na to, żeby ta prawda została wyjaśniona w spokojnych okolicznościach i żeby nie ciążyło to na dalszej pracy nowego regionu i nowego zarządu regionu na Mazowszu - argumentował.

W dyskusji poprzedzającej głosowanie Kijowski podtrzymał jednocześnie ubiegłotygodniową deklarację, iż na marcowym Krajowym Zjeździe Delegatów będzie ponownie ubiegał się również o stanowisko przewodniczącego zarządu głównego KOD. Zapewnił jednocześnie, że - jego zdaniem - region mazowiecki KOD może skorzystać na "silnej reprezentacji" we władzach centralnych stowarzyszenia. - Praca dla regionu w żaden sposób nie koliduje z pracą na rzecz całego stowarzyszenia - przekonywał.

d1yesrv

"Każdy głosuje jak uzna"

Lider KOD opowiedział się również m.in. za "profesjonalizacją" funkcji przewodniczącego (zarządu regionu) i wprowadzeniem wynagrodzenia za jego pracę. "Mam nadzieję, że to będzie źródło utrzymania" - dodał.

Kontrkandydat Kijowskiego, który wcześniej był m.in. członkiem regionalnej tymczasowej rady koordynatorów grup lokalnych Komitetu na Mazowszu , w swoim wystąpieniu na zebraniu krytycznie odnosił się do pracy władz centralnych i apelował o "wyjaśnienie w spokojnych okolicznościach" sprawy niejasności wokół rozliczeń finansowych pomiędzy Kijowskim a KOD.

Z kandydowania zrezygnował ostatecznie działający dotąd m.in. w sekcji programowej mazowieckiego KOD Marcin Skubiszewski, który przed głosowaniem powiedział, że podobieństwa pomiędzy jego kandydaturą a kandydaturą Pawła Bilskiego "znacznie przekraczają różnice". Zaznaczył, że główną motywacją kandydowania było dla niego to, żeby szefem regionu został ktoś, kto "nie jest umoczony w te historie zarządu, kto nie jest umoczony ani po jednej, ani po drugiej stronie". - Ja ten warunek spełniam, Paweł Bilski też, każdy głosuje jak uzna, ja się wycofuję - dodał Skubiszewski.

d1yesrv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1yesrv
Więcej tematów