Lotnisko Chopina "Obiektem Bez Barier". Pierwszy tego typu w Polsce
Wyróżnienie zostało przyznane przez Fundację Integracja.
Port na Okęciu może pochwalić się pełną dostępnością architektoniczną dla osób niepełnosprawnych. Co ciekawe, jest jak na razie jedynym obiektem komunikacyjnym, który otrzymał taki certyfikat. Wyróżnienie "Obiekt Bez Barier" jest przyznawane wszelkiego rodzaju obiektom użyteczności publicznej, które pomyślnie przejdą specjalny audyt architektoniczny.
- Na Lotnisku Chopina wszyscy pasażerowie są ważni i wszystkich chcemy obsługiwać w dobrych warunkach. Dlatego ogromnie nam miło, że Fundacja Integracja uznała nasz terminal za obiekt bez barier, bo to potwierdza, że wszystkie osoby z ograniczoną sprawnością ruchową, a także niesłyszące czy niewidome, mogą czuć się na lotnisku pewnie i zawsze będą dobrze i bezproblemowo obsłużone, zarówno przy okazji odlotu, jak i przylotu – mówi Michał Kaczmarzyk, dyrektor Lotniska Chopina.
Takiego certyfikatu nie posiada żaden inny port lotniczy, ani nawet dworzec autobusowy czy kolejowy.
- Certyfikat OBIEKT BEZ BARIER, przyznawany przez Integrację, to znak dostępności architektonicznej dla osób z różnymi niepełnosprawnościami i wszystkich, którzy mogą mieć ograniczenia w poruszaniu się. Certyfikat wpływa na wartość audytowanych obiektów, podnosi ich prestiż oraz podkreśla otwarcie się na środowiska osób zagrożonych wykluczeniem. Cieszymy się, że mogliśmy go przyznać również Lotnisku Chopina w Warszawie, które jest jedną z głównych bram do Polski i stanowi wizytówkę naszego kraju w świecie. Bardzo nam przyjemnie, że jest to wizytówka bez barier dla niepełnosprawnych – podkreślił Piotr Pawłowski, prezes Fundacji Integracja.
Przeczytajcie też: CBA zatrzymało prezesa warszawskiej Giełdy Papierów Wartościowych