Trwa ładowanie...

Koronawirus w Warszawie. Koniec z piciem alkoholu nad Wisłą

Rada Warszawy wprowadziła w czwartek zakaz spożywania alkoholu w miejscach publicznych, m.in. na bulwarach i plażach nad Wisłą. Zakaz ma charakter czasowy. Obowiązuje w trakcie stanu zagrożenia epidemicznego.

Koronawirus w Warszawie. Koniec z piciem alkoholu nad WisłąŹródło: PAP, fot: Bartłomiej Zborowski
doc1lyv
doc1lyv

Wiceprezydent Warszawy Robert Soszyński wyjaśnił, że zakaz, który wprowadza przedłożony przez niego projekt uchwały, ma "ograniczyć skłonność - zwłaszcza ludzi młodych - do gromadzenia się w tych miejscach" w czasie epidemii, ponieważ grozi to przenoszeniem koronawirusa.

Radni przyjęli uchwałę jednogłośnie. Zakaz ma charakter czasowy i obowiązuje w czasie trwania stanu zagrożenia epidemicznego.

O nowym przepisie poinformowały też władze miasta na Facebooku. Zakaz obowiązuje od bulwaru Flotylli Wiślanej do bulwaru Z. Religi oraz na plaży Poniatówka.

doc1lyv

- Dbajmy o siebie i innych. To nasza wspólna odpowiedzialność. Nie spotykamy się nad Wisłą! Nie spędzamy czasu w grupach! Apelujemy o zdrowy rozsądek! – napisano na profilu miasta.

Ratusz poinformował, że wszystkie miejsca nad Wisłą zostają zamknięte do odwołania. Obostrzenia dotyczą również siłowni plenerowych, trampolin, hamaków i placów zabaw.

- Dodatkowo, radni uchwalili dziś tymczasowy zakaz spożywania alkoholu nad Wisłą – od bulwaru Flotylli Wiślanej do bulwaru Z. Religi, a także na plaży Poniatówka – podkreśla ratusz.

Podczas dyskusji radny PiS Błażej Poboży zaapelował do władz Warszawy, aby na bulwary i plaże skierowały więcej patroli straży miejskiej. Gromadzi się tam dużo ludzi, co zwiększa ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa.

Bulwary nad Wisłą oraz plaże po praskiej stronie do tej pory były wyłączone z zakazu spożywania alkoholu. Od 2018 r. można było tam pić napoje alkoholowe.

Źródło: PAP

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

doc1lyv
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
doc1lyv
Więcej tematów