RegionalneWarszawaKolejna grzywna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Łącznie musi zapłacić aż 40 tys. złotych

Kolejna grzywna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Łącznie musi zapłacić aż 40 tys. złotych

Kolejna grzywna dla Hanny Gronkiewicz-Waltz. Łącznie musi zapłacić aż 40 tys. złotych

18.10.2017 15:17

Wiemy, gdzie była prezydent miasta podczas dzisiejszych obrad komisji weryfikacyjnej. Ta nieobecność słono ją kosztowała.

Prezydent Warszawy Hanna Gronkiewicz-Waltz po raz kolejny została ukarana 3 tys. zł grzywny za niestawienie się przed komisją weryfikacyjną, która w środę rozpatrywała reprywatyzację nieruchomości przy ul. Nowogrodzkiej 6a.

O ukaranie Hanny Gronkiewicz-Waltz wnioskował Patryk Jaki. Za głosowało pięciu, jeden był przeciw, trzech wstrzymało się od głosuZa głosowało pięciu członków komisji, przeciw był jeden, zaś trzech wstrzymało się od głosu.

Komisja ukarała też - za nieusprawiedliwione niestawiennictwo - Radosława Martyniuka prezesa spółki Jowisz (która odkupiła prawa do nieruchomości po jej zreprywatyzowaniu na rzecz spadkobierców właścicieli) oraz wezwanego jako świadka Krzysztofa Kawalca ze spółki Fenix.

Co robiła Hanna Gronkiewicz-Waltz?

Gdy komisja weryfikacyjna zajmowała się sprawą zreprywatyzowanej kamienicy przy Nowogrodzkiej 6a, gdzie lokatorzy skarżyli się na nękanie ze strony nowego właściciela i na bierność ratusza, prezydent Warszawy... promowała książkę dla najmłodszych w jednym ze stołecznych przedszkoli. * *

- W tym roku po raz pierwszy do rąk ponad 20 tysięcy dzieci, rozpoczynających edukację w miejskich przedszkolach, trafi książka "Moje miasto Warszawa". Zachęcam do wspólnej lektury rodziców i dzieci. To również świetna inspiracja do rodzinnego poznawania naszego miasta - mówiła Hanna Gronkiewicz-Waltz.

Jak czytamy w komunikacie z ratusza, "książka promuje idee wspólnego spędzania czasu wolnego w Warszawie i czytania rodziców z dziećmi". Co roku najmłodsi, którzy pierwszy raz idą do miejskiego przedszkola, będą otrzymywać darmowe egzemplarze.

Zajęty rachunek

Komisja wcześniej nałożyła na Gronkiewicz-Waltz łącznie 37 tys. zł grzywien. Prezydent Warszawy konsekwentnie odmawia stawiennictwa przed komisją jako strona postępowań, argumentując, że komisja jest niekonstytucyjna. We wrześniu komisja oddaliła jej wnioski o uchylenie części z tych grzywien. Prezydent odwołuje się do Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie.

15 września Urząd Skarbowy zajął na prywatnym rachunku bankowym Gronkiewicz-Waltz ponad 12 tys. zł; chodzi o grzywny - wraz z odsetkami - jakie nałożyła na nią komisja za niestawiennictwo na czterech rozprawach dotyczących nieruchomości: Twarda 8 i 10, Chmielna 70 i Sienna 29.

Niedawno WSA odmówił wstrzymania egzekucji jednej z tych grzywien do czasu merytorycznego rozpoznania skargi na tę grzywnę. Sama skarga - według zapowiedzi - ma zostać rozpoznana przez WSA w przyszłym tygodniu.

Źródło: (PAP/UM Warszawa)

Oprac. Karolina Pietrzak

Jesteś świadkiem zdarzenia w Warszawie, które jest dla Ciebie ważne? Widzisz coś ciekawego? Skontaktuj się z nami przez Facebooka lub na wawalove@grupawp.pl.

Obraz
Oceń jakość naszego artykułuTwoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Komentarze (0)
Zobacz także