Trwa ładowanie...

Kobieta w ciąży wypadła z żaglówki. Nie umiała pływać

Rzucił poszkodowanym bojkę, dzięki której mogli utrzymać się na powierzchni jeziora.

Kobieta w ciąży wypadła z żaglówki. Nie umiała pływać
d4khrne
d4khrne

Na Zalewie Zegrzyńskim w niedzielę około godziny 17.00 przewróciła się jedna z łódek pływająca po jeziorze. Na pokładzie znajdowała się kobieta w ciąży i mężczyzna. Świadkiem tego wypadku był policjant wypoczywający nad jeziorem. Natychmiast zareagował: wskoczył do wody i popłynął w stronę tonącej pary.

Policjant z Wydziału Transportu KSP st. asp. Łukasz Wiatr rzucił poszkodowanym bojkę, dzięki której mogli utrzymać się na powierzchni jeziora. Następnie wyciągnął ich na brzeg i udzielił pomocy. Akcję ratowniczą utrudniały warunki pogodowe – wiał silny wiatr, który powodował duże fale.

Gdy mężczyzna i kobieta byli już bezpieczni, funkcjonariusz wezwał policjantów Komisariatu Rzecznego. Na miejsce przyjechali również ratownicy WOPR. Do czasu pojawienia się służb ratowniczych policjant zaopiekował się poszkodowanymi – dał im ręczniki i koce oraz poczęstował herbatą.

Ratownicy nie stwierdzili u pary widocznych obrażeń.

d4khrne

Żaglówka została wyłowiona z jeziora. - Ratownicy wyciągnęli łódkę i odholowali ją do Legionowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego - powiedziała naszej reporterce Kinga Czerwińska z Komisariatu Rzecznego Policji w Warszawie.

źródło: policja.waw.pl

d4khrne
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4khrne
Więcej tematów