Trwa ładowanie...

Jutro otwarcie biblioteki w Muzeum Etnograficznym

30 tysięcy woluminów po polsku i w językach obcych, czasopisma, wifi

Jutro otwarcie biblioteki w Muzeum Etnograficznym
d44qcxw
d44qcxw

Jutro otwarcie biblioteki w Muzeum Etnograficznym!*Po trwającym przeszło rok gruntownym remoncie* całego Muzeum, mamy przyjemność zaprosić Państwa do Biblioteki Państwowego Muzeum Etnograficznego w jej nowej odsłonie - zaprasza Muzeum.

Nowością jest przestronna czytelnia oraz magazyn z wolnym dostępem dla wszystkich użytkowników. Biblioteka dysponuje komputerami z dostępem do internetu oraz katalogów elektronicznych. Czytelnia z zasięgiem wi-fi przystosowana jest do korzystania z własnych komputerów przenośnych.

Biblioteka Państwowego Muzeum Etnograficznego w Warszawie posiada specjalistyczny i bogaty (30 tys. woluminów) księgozbiór zawierający publikacje polskie i zagraniczne z zakresu etnologii, etnografii, antropologii kulturowej, muzeologii i muzealnictwa oraz dziedzin pokrewnych, a także albumy, encyklopedie, słowniki.

Gromadzone zbiory to: wydawnictwa zwarte (w tym starodruki z XVII i XVIII w. oraz druki XIX-wieczne), wydawnictwa ciągłe (w tym z XIX w.), materiały kartograficzne, zbiory specjalne: foldery, programy wystawowe, przewodniki po wystawach etnograficznych z całego świata. Dzięki rozbudowanej współpracy międzybibliotecznej w instytucjach kultury do naszej Biblioteki regularnie wpływa około 30 tytułów czasopism m.in. z Japonii, Szwajcarii, Niemiec, Hiszpanii, Wielkiej Brytanii oraz liczne wydawnictwa zwarte.

d44qcxw

Zakres księgozbioru ujęty został w następujące działy:
- Etnologia, etnografia, antropologia kulturowa i społeczna, historia kultury i sztuki, fotografia, filozofia, muzykologia, socjologia, geografia - krajoznawstwo, podróże
- Etnografia Polski w podziale na regiony i działy kultury (kultura społeczna, folklor, sztuka ludowa, kultura materialna)
- Etnografia Europy z podziałem na kraje
- Etnografia Ameryki, Afryki, Azji, Australii i Oceanii
- Muzealnictwo zagraniczne – katalogi, przewodniki po muzeach i wystawach wg krajów
- Muzealnictwo polskie
- Kultura mniejszości narodowych

Biblioteka czynna od wtorku do piątku w godzinach od 10:00 do 15:00. Wejście do Biblioteki Państwowego Muzeum Etnograficznego znajduje się przy ul. Mazowieckiej 13.

d44qcxw
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d44qcxw
Więcej tematów