RegionalneWarszawaJest ugoda ws. Szpitala Południowego. Miasto dogadało się z onkologami

Jest ugoda ws. Szpitala Południowego. Miasto dogadało się z onkologami

Koniec sporu z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii?

Jest ugoda ws. Szpitala Południowego. Miasto dogadało się z onkologami

Miasto podpisało porozumienie z dwoma szpitalami onkologicznymi z Ursynowa w sprawie Szpitala Południowego.* Spór ratusza z Instytutem Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii trwał od kilku lat.*Placówki odmówiły wydania fragmentu działki potrzebnego do wytyczenia dojazdu do planowanego Szpitala Południowego, podkreślając, że teren ten potrzebują na rozbudowę.

Ratusz przejął ten teren w trybie wywłaszczenia. Decyzję tę przez trzy lata zaskarżano przez kolejne instancje. Gdyby nie podpisana właśnie ugoda rozpoczęcie budowy przesunęłoby się zapewne o dalsze lata. Prezydent m.st. Warszawy, wojewoda mazowiecki oraz przedstawiciel Instytutu Hematologii i Transfuzjologii oraz Centrum Onkologii podpisali się pod dokumentem, który przyspieszy budowę szpitala.

Na mocy zawartego porozumienia wojewoda mazowiecki zobowiązuje się do pilnego rozpatrzenia wniosków uwłaszczeniowych obu instytutów z wyłączeniem gruntów przeznaczonych pod budowę Szpitala Południowego wraz z infrastrukturą towarzyszącą.

W dokumencie Prezydent m.st. Warszawy oświadcza ponadto, że w trakcie trwania inwestycji zarówno* Instytut Hematologii i Transfuzjologii, jak i Instytut Onkologii im. Marii Skłodowskiej-Curie będą miały nieprzerwany dostęp do drogi publicznej, dróg ewakuacyjnych, a dojazd do budowy zostanie wytyczony w sposób jak najmniej uciążliwy dla obu klinik.*

Dodatkowo* równolegle z budową Szpitala Południowego prowadzona będzie budowa ulicy Indiry Gandhi* oraz modernizacja ulicy rtm. Witolda Pileckiego, które zapewnią docelowy dojazd do Instytutu Hematologii i Transfuzjologii.

Oba instytuty podpisujące porozumienie zgodnie oświadczyły, że nie będą wnosiły odwołań i innych środków zaskarżenia decyzji, postanowień i wyroków wydanych w związku z budową Szpitala Południowego. Wszyscy sygnatariusze realizując zapisy porozumienia zobowiązali się do podejmowania działań bez zbędnej zwłoki w możliwie najkrótszym terminie.

Szpital Południowy zlokalizowany będzie w dzielnicy Ursynów u zbiegu ulic: rtm. Witolda Pileckiego i Indiry Gandhi. Szpital Południowy będzie posiadał 288 łóżek, będzie pełnił zadanie szpitala miejskiego dla Ursynowa i Wilanowa. Szpital będzie się składał z trzech budynków z lądowiskim helikopterów na budynku A. Środki na budowę szpitala są zawarte w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy. Zakończenie budowy planowane jest na rok 2018.

Obraz
Obraz
Obraz
Wybrane dla Ciebie
Komentarze (0)