Jazda nad Wisłę
Jak poznać które miejsce w Warszawie cieszy się wzmożonym zainteresowaniem warszawiaków? To proste. Wystarczy śledzić zmiany w rozkładzie jazdy ZTM
23.08.2015 11:30
Wszyscy, którzy korzystają z komunikacji publicznej prawdopodobnie zwrócili uwagę, że w Alejach Jerozolimskich tramwaje kursują nadzwyczaj długo.To odpowiedź na potrzebny mieszkańców Warszawy, którzy tłumnie odwiedzają nadwiślańskie nadbrzeże w tej okolicy. Tramwajem z Mostu Poniatowskiego można pojechać prawie do godziny 2.00 w nocy. Przystanek ulokowany jest w na tyle korzystnym miejscu, że można z niego skorzystać wracając zarówno z Bulwaru Jana Karskiego jak i z Bulwaru Bohdana Grzymały-Siedleckiego.
Nowa trasa na bulwary
Podobnie istotną zmianą jest powstanie autobusu linii 385. Kursy odbywają się weekendowo na trasie: Metro Politechnika – Trasa Łazienkowska – Wisłostrada – Krasińskiego – Plac Wilsona.
Jednak na poprawę komunikacji nad rzeką w tym sezonie wpływa przede wszystkim nowa linia metra. Z Centrum Nauki Kopernik w dni powszednie można z niej korzystać mniej więcej do północy, a w weekendy do 3 nad ranem.
Promy opierają się suszy
Polecamy uwadze również promy wodne, które w okresie wakacji stanowią miłe urozmaicenie konwencjonalnej formy przemieszczania się miedzy warszawskimi brzegami Wisły. Niestety, w tym sezonie ze względu na najniższy w historii stan wody, możliwości przeprawy są ograniczone. Już na początku lipca zawieszony został prom „Słonka” na wysokości Portu Czerniakowskiego pływający na Plażę Saską. Wsparł on prom „Pliszka” na odcinku Most Poniatowskiego, plaża „Poniatówka”. Z plaży „Rusałka” w kierunku wyremontowanych bulwarów kursuje prom „Wilga”.
Wisła dla wszystkich
W prosty sposób nad Wisłę dotrzeć mogą również mieszkańcy podwarszawskich miejscowości. Za sprawą Szybkiej Kolei Miejskiej (S1, S2)
oraz Kolei Mazowieckich (KM1, KM2, KM3, KM7KM8) można znaleźć się na stacji Warszawa Powiśle lub Warszawa Stadion. W obu przypadkach polecamy wysiąść na jednej stacji dalej. Dzięki temu pojawia się okazja spojrzenia na Wisłę i oba jej brzegi z perspektywy mostu kolejowego. Jest to niezapomniany widok zwłaszcza po zmroku.
Przeczytaj też: Trakt Królewski zamieni się w tor kolarski