Trwa ładowanie...

Jak mieszka się na Woli?

Według Urzędu Statystycznego w Warszawie to jedna z czterech najbardziej atrakcyjnych dzielnic w stolicy

Jak mieszka się na Woli?
d34ep7z
d34ep7z

Wola to, według Urzędu Statystycznego w Warszawie, jedna z czterech najbardziej atrakcyjnych dzielnic Warszawy -czytamy na stronie dobraulica.pl .

Wola to jedna z najbardziej zaludnionych dzielnic.Na każdy kilometr kwadratowy przypada tu ponad 7 tys. mieszkańców. Większość z nich to kobiety: jest ich aż 123 na 100 mężczyzn. Mieszka tu również sporo osób starszych - co piąty wolanin to emeryt. Może dlatego Wola ma najwięcej (zaraz po Śródmieściu ) zakładów opieki zdrowotnej.

Na Woli mieszka sporo osób korzystających z pomocy społecznej – na każdy tysiąc mieszkańców z zasiłków korzystają aż 34 osoby. Są to zwykle samotni emeryci lub renciści. Sporo tu też bezrobotnych, więcej jest ich tylko na Pradze Północ . Wolanie, którzy mają prace, pracują najczęściej w handlu albo warsztatach samochodowych.

d34ep7z

Najwięcej siłowni w Warszawie

W dzielnicy nie ma problemu z dostępem do edukacji. Na jedną podstawówkę przypada tylko 219, a na gimnazjum – 154 uczniów. Warunki nauczania są tu zatem bardzo dobre – jeden komputer z dostępem do internetu przypada na 11 uczniów (lepiej jest tylko w Śródmieściu). Podobnie wygląda dostęp do sklepów oraz… siłowni. Jest ich tu najwięcej w Warszawie.

Najwięcej nowych mieszkań

Dobra infrastruktura i bliskość centrum miasta zwiększają zainteresowanie deweloperów. Wola prowadzi obecnie w zestawieniu dzielnic, w których oddaje się najwięcej nowych lokali. Nowe mieszkania na Woli nie przyciągną raczej bogatych – średnia powierzchnia to zaledwie 55 m kw.

d34ep7z
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d34ep7z
Więcej tematów