Trwa ładowanie...

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrałaby wybory prezydenckie!

Zagłosowałaby na nią prawie połowa warszawiaków!

Hanna Gronkiewicz-Waltz wygrałaby wybory prezydenckie!
d183vd6
d183vd6

Prezydent Warszawy może liczyć na 48 proc. głosów - wynika z sondażu, jaki zaprezentowało dziś radio RMF FM. Sprawdzono m.in. jakie szanse na reelekcję mają obecni włodarze największych polskich miast.

Hanna Gronkiewicz-Waltz zapowiedziała niedawno, że będzie walczyła o trzecią kadencję na stanowisko prezydenta Warszawy. - Jest decyzja o moim starcie w wyborach na prezydenta - powiedziała. Pytana o powód decyzji, prezydent powiedziała, że "trzeba dobrze wykorzystać nowy budżet Unii Europejskiej".

Z sondażu IBRIS Homo Homini wynika, że dziś jej pozycja jest niezachwiana. Głosowałoby na nią 48 proc. uprawnionych. Na drugim miejscu znalazł się kandydat PiS Jacek Sasin - zdobył aż o 29,5 proc. mniej. Ryszarda Kalisza, który zajął trzecie miejsce, widziałoby na tym stanowisku 5,6 proc. przepytanych warszawiaków. Według sondażu, frekwencja wyniosłaby 56,9 procent. Przepytano 1000 osób.

Hanna Gronkiewicz-Waltz nie ma właściwie poważnego przeciwnika. Przy okazji referendum w sprawie jej odwołania aż 30 procent badanych deklarowało, że w wyborach zagłosowałoby na obecną prezydent Warszawy. Na drugim miejscu (22 procent głosów) uplasował się wówczas Ryszard Kalisz (kandydat stowarzyszenia Dom Wszystkich Polska zapowiedziała na razie, że nie startuje), a na trzecim - Piotr Gliński z PIS-u (12 procent głosów).

d183vd6

Do urn pójdziemy 16 listopada.

d183vd6
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d183vd6
Więcej tematów