Trwa ładowanie...

Gigantyczne owady w Warszawie! (WYSTAWA)

Niektóre mają ponad 3 metry długości. Na szczęście, są sztuczne

Gigantyczne owady w Warszawie! (WYSTAWA)
d2h85n0
d2h85n0

Gigantyczne owady przyjadą do Warszawy! Niektóre z nich mają ponad 3 metry długości. Na szczęście, są szcztuczne... W ramach wystawy „Gigantyczne Owady”, która odbędzie się w Centrum Handlowym Wola Park w dniach 31 października – 23 listopada 2014 r., będzie można obejrzeć modele owadów powiększonych do ogromnych rozmiarów. To okazja by spojrzeć w oczy pchle ludzkiej, komarowi, słonikowi dębowcowi czy rohatyńcowi nosorożcowi. Na trzy tygodnie Wola Park zostanie opanowany przez piętnaście wielkich insektów. Wystawa gości w Warszawie po raz pierwszy i jest bezpłatna.

Wystawa „Gigantyczne Owady”, którą od 31 października będzie można oglądać w Wola Parku, to gratka nie tylko dla zapalonych entomologów. Na chętnych i odważnych będzie czekał m.in.* model komara nabrzmiałego od krwi, o długości niemal 3 metrów i wysokości 2 metrów.* W osłupienie może wprawić też ponad 3,5-metrowy pająk – krzyżak łąkowy, który żyje np. w parkach, czy dwumetrowa pchła ludzka.

Owady będą czyhały na gości we wszystkich zakamarkach Wola Parku. Oprócz owadów, które możemy spotkać w Polsce, przedstawione zostaną również te, które występują na innych kontynentach. Do tej grupy należy zgłębiec trzpiennikowaty, którego spotkać można także w Ameryce Północnej. Z kolei niektórych zaskoczyć może, że kojarzony z krajobrazami Azji i Afryki Północnej, rohatyniec nosorożec, często widywany jest w polskich ogrodach i tartakach.

d2h85n0

Więcej o owadach będzie można dowiedzieć się na miejscu. Przy eksponatach umieszczono opisy każdego z nich, natomiast grupy zwiedzających będą mogły skorzystać z pomocy przewodnika. Ekspert opowie o wystawie i wręczy książeczki z opisami insektów. W punkcie informacyjnym dostępne będą też mapki, na których zaznaczono miejsce ekspozycji każdego owada.

d2h85n0
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2h85n0
Więcej tematów