Trwa ładowanie...

Dziś rusza odbudowa ulic na Powiślu

Utrudnienia rozpoczną się po godz. 22:00

Dziś rusza odbudowa ulic na Powiślu
d2pl21h
d2pl21h

W piątek 12 września 2014 r. rozpoczyna się odbudowa ulic na Powiślu, w okolicy stacji centralnego odcinka II linii metra Centrum Nauki Kopernik. Zamknięty zostanie bezpośredni wjazd na most Świętokrzyski ulicą Tamka.

Do stacji Centrum Nauki Kopernik prowadzą trzy wejścia - jedno przy pomniku Syreny i dwa przy ul. Wybrzeże Kościuszkowskie, po obydwu stronach ulicy. Podziemny korytarz łączący wejścia prowadzi pod ulicą Wybrzeże Kościuszkowskie i pod Tamką prowadzącą na most Świętokrzyski. Przejście podziemne jest już gotowe i nadszedł czas na odbudowę jezdni i chodników na dawnym placu budowy. Po przebudowie szerszy będzie chodnik po zachodniej stronie Wybrzeża Kościuszkowskiego, bo musiały się tu zmieścić schody i zadaszenie wejścia do metra.

Budowniczy zamkną skrzyżowanie ul. Tamka z Wybrzeżem Kościuszkowskim już dziś 12 września ok. godz. 22:00. Niemożliwy będzie bezpośredni wjazd ul. Tamka na most Świętokrzyski w kierunku Pragi. Droga na most poprowadzona zostanie objazdem – trzeba będzie skręcić w ul. Dobrą a potem w Zajęczą i nią, pasem wytyczonym „pod prąd” pojechać w kierunku mostu.

d2pl21h

Na ul. Zajęczej w kierunku Pragi będzie jeden pas ruchu, a w stronę centrum dwa. Możliwy będzie skręt z ul. Wybrzeże Kościuszkowskie (od strony Centrum Nauki Kopernik) w lewo w kierunku Pragi. Odcinek ul. Tamka pomiędzy Dobrą a placem budowy stanie się dwukierunkowy, podobnie zorganizowany będzie ruch na ul. Wybrzeże Kościuszkowskie przy gmachu ASP i na ul. S. Jaracza. Na tych dwóch ulicach zmienią się zasady parkowania.* Roboty potrwają ok. 10 dni. *

Zmiany w kursowaniu komunikacji miejskiej

Autobusy linii 102 w kierunku pętli PKP Olszynka Grochowska pojadą ul. Dobrą, Ludną, Wioślarską, mostem i al. Jozefa Poniatowskiego.

Pojazdy* linii* 162 w kierunku pętli Targówek pojadą ul. Ludną, Wioślarską, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Nowym Zjazdem, mostem Śląsko-Dąbrowskim i al. Solidarności.

Z kolei autobusy linii 444 w kierunku pętli ZOO Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, Wybrzeżem Kościuszkowskim, Nowym Zjazdem, mostem Śląsko-Dąbrowskim, al. Solidarności, J. Sierakowskiego, ks. I. Kłopotowskiego i Wybrzeżem Helskim.

d2pl21h

Swoje trasy zmienią również autobusy* linii nocnych N14 i N64*, które w kierunku pętli Olesin i Choszczówka będą kursowały Nowym Światem, Alejami Jerozolimskimi, mostem Józefa Poniatowskiego, Wybrzeżem Helskim i ul. S. Okrzei.

d2pl21h
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d2pl21h
Więcej tematów