Trwa ładowanie...

Dokąd jeździmy w weekendy? (badania)

Najlepiej blisko domu. Ewentualnie Mazury i wschód Polski

Dokąd jeździmy w weekendy? (badania)
d3ib1h8
d3ib1h8

Firma NaviExpert, która jest dostawcą nawigacji mobilnej, przeprowadziła badanie najpopularniejszych wśród mieszkańców Warszawy kierunków wyjazdowych w weekend. Okazją do badań był majowy, długi weekend - przeprowadzono je w dniach od 27 kwietnia do 5 maja na 62 tys. tras, których punkty startowe rozpoczynały się w Warszawie. Oto wyniki:

Większa część wyznaczonych tras znalazła się w obrębie Warszawy i jej najbliższej okolicy. W tym okresie (długi weekend) wiele osób pracowało i planowało wyjazdy za miasto tylko podczas dni ustawowo wolnych. Najwięcej tras wyznaczono w promieniu 100 km od Warszawy.

Około 24 procent dalszych wyjazdów, to wyjazdy na odległość 100-170 km. Nie wyjeżdżaliśmy daleko - głównie do rodziny lub na spotkania ze znajomymi na łonie natury.

d3ib1h8

16 procent kierowców zdecydowało się pojechać w stronę Mazur. Popularnym kierunkiem okazało się też południe kraju – okolice Zakopanego, Góry Świętokrzyskie, Bieszczady i Karkonosze. W tych kierunkach ruszyło aż 15 procent warszawskich kierowców.

Co może być zaskakujące, warszawiacy nie wybrali w tym roku morza - woleli wschód Polski. Aż 10 procent tras prowadziło w okolice Białegostoku, a tylko 6 procent to trasy prowadzące w okolice Bałtyku. Jeśli już tam jechaliśmy, wybieraliśmy Trójmiasto lub Krynicę Morską.

Oczywiście nie każdemu udało się dostać wolne w długi weekend. Był więc on trochę podzielony, nie mieliśmy okazji, by zaplanować i zrealizować dłuższy wyjazd.

d3ib1h8
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d3ib1h8
Więcej tematów