Trwa ładowanie...

Co dzieje się pod Marszałkowską? (zdjęcia)

Prace trwają dokładnie pod jezdnią, po której poruszają się samochody!

Co dzieje się pod Marszałkowską? (zdjęcia)
d45c2ua
d45c2ua

Budowa stacji Świętokrzyska to były cieżkie chwile dla kierowców, którzy dotychczas poruszali się Marszałkowską. Prace zajęły niecałe 4,5 miesiąca lecz przez ten czas jedna z najważniejszych ulic była zamknięta. Udało się ją otworzyć tydzień przed terminem, o czym nie dawno pisaliśmy .

Tyczasem prace trwające dokładnie pod jezdnią, po której poruszają się samochody są bardzo interesujące.

Zostało zabetonowane zbrojenie na poziomie -2 we wschodniej części stacji. Gotowa jest 25 procentach cała kondygnacja. Znajduje się ona 13-14 metrów poniżej powierzchni terenu. W pozostałej części trwają prace ciesielsko-zbrojarskie. Na zachodniej głowicy stacji kontynuowany jest wykop do poziomu płyty międzykondygnacyjnej, na której znajdzie się obszar technologiczny. Tutaj ulokowane zostaną wszelkie urządzenia, dzięki którym obiekt będzie mógł w pełni funkcjonować.

d45c2ua

Na zachód od skrzyżowania ulic Marszałkowskiej ze Świętokrzyską trwają tzw. iniekcje, wstrzykiwana jest zaprawa, która ma wzmocnić nie tylko posadowienie tuneli I linii metra, ale także podziemny korytarz, łączący korpus pierwszej nitki z drugą.

Zobaczcie ciekawe zdjęcia!

d45c2ua
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d45c2ua
Więcej tematów