Będa pracować siedem miesięcy, 24 godziny na dobę. Ruszył remont mostu Łazienkowskiego
Prace mają się zakończyć do 31 października 2015
W piątek Zarząd Dróg Miejskich podpisał umowę z konsorcjum firm Bilfinger Infrastructure S.A. i Przedsiębiorstwo Usług Technicznych "Intercor" Sp. z o.o. na remont mostu Łazienkowskiego. Oferta na kwotę 104 363 937,74 zł została złożona we wtorek i mieści się w założeniach budżetowych.
- Nie stwierdziliśmy żadnych uchybień w złożonej ofercie, dlatego mogliśmy dziś podpisać umowę. Teren zostanie przekazany konsorcjum w poniedziałek o godz. 8.00. Zgodnie z umową przeprawa ma być przejezdna do 31 października 2015 r., co nie oznacza końca robót na moście - poinformował ZDM.
Prace mają się zakończyć do 31 października 2015. Wówczas most musi być przejezdny. Ponadto wykonawca musiał zagwarantować co namniej 10-letnią gwarancję na elementy stalowe nowej konstrukcji i 8-letnią na żelbetowe.
Czy siedem miesięcy wystarczy, by oddać warszawiakom most Łazienkowski ? Według zakładów bukmacherskich - nie. Obstawiający zakłady raczej nie wierzą w oddanie do ogólnego użytku mostu Łazienkowskiego do końca 2015 roku. Kurs na "Tak" wynosi 1.85, a na "NIE" - 1.75. Oznacza to mniejsze szanse na realizację obietnic rządzących oraz... większą wygraną.
- Termin jest całkowicie realny - mówi WawaLove.pl Adam Sobieraj z ZDM-u . - Robotnicy dostaną wszystkie zgody, by móc pracować 24 godziny na dobę. Rzecznik zwraca też uwagę na to, że dla wykonawcy istotne będą kary, jakie przewiduje się za opóźnienie. - To 200 tys. zł za każdy dzień - mówi Sobieraj.
Teren został przekazany konsorcjum w poniedziałek o godz. 8.00. Remont Mostu Łazienkowskiego jest konieczny po jego pożarze, do którego doszło w połowie lutego . Mostem jeździło ponad 100 tys. pojazdów na dobę. Po ekspertyzie stanu mostu okazało się, że uszkodzenia są poważniejsze niż początkowo zakładano. Zdecydowano, że najlepszym rozwiązaniem będzie wymiana całej jego konstrukcji.