Trwa ładowanie...

Anna Streżyńska prezydentem Warszawy? Kaczyński: "Słyszałem, że chciałaby kandydować"

Kolejne nazwisko na prezydenckiej giełdzie

Anna Streżyńska prezydentem Warszawy? Kaczyński: "Słyszałem, że chciałaby kandydować"
d1twbs3
d1twbs3

Słyszałem, że pani Streżyńska chciałaby kandydować na prezydenta Warszawy. Czy siedząc okrakiem na barykadzie odniesie sukces, nie jestem pewien - powiedział wczoraj prezes Prawa i Sprawiedliwości Jarosław Kaczyński w rozmowie z tygodnikiem wPolityce. Chodzi o obecną minister cyfryzacji w rządzie Beaty Szydło.

Pytany o sprawę Karol Matys, rzecznik ministerstwa odpowiada dość enigmatycznie: - Są takie informacje, ale to są informacje, które "krążą po mieście" i średnio mają coś wspólnego z rzeczywistością. Zresztą pani minister ma tyle na głowie, że jest zbyt wcześnie, by odpowiadać na takie pytania - mówi WawaLove.

Nazwisko minister pojawiało się już na giełdzie kandydatów startujących na urząd prezydenta Warszawy. Wymieniano je wśród osób branych pod uwagę, ale raczej nie mających większych szans. Obok Streżyńskiej mówiono tez o pośle Piotrze Liroyu-Marcu, Piotrze Guziale (kandydat niezależny) i Jakubie Stefaniaku (PSL).

Dr Jarosław Flis, socjolog z Uniwersytetu Jagiellońskiego pytany o szanse takich kandydatów jak Streżyńska, w rozmowie z Wyborczą mówił niedawno, że nie wierzy w takie kandydatury „technokratyczne”. - Kandydata spoza żelaznego elektoratu wystawia się wtedy, gdy zwycięstwo jest realne. W przypadku PiS, gdy chodzi o prezydenturę Nowego Sącza czy, powiedzmy, Radomia. Raczej nie w Warszawie – dodał.

d1twbs3

Polska Razem, którą reprezentuje Anna Strezyńska, wraz z PiS i Solidarną Polską weszła po wyborach w skład koalicji rządowej. Streżyńska została nowym ministrem cyfryzacji. Ostatnio jest krytykowana przez polityków PiS za "niewygodne" wypowiedzi pod adresem rządu. Mówi się też o jej konflikcie z ministrem Macierewiczem. - Jeśli pani minister nie akceptuje tego, co robi polski rząd, to dziwię się, że jest jedną z twarzy tego rządu - stwierdziła wczoraj w Radiu Zet rzeczniczka PiS Beata Mazurek.

Streżyńska to urodzona w Warszawie doświadczona urzędniczka państwowa. Ukończyła studia prawnicze na Wydziale Prawa i Administracji UW. W latach 2006–2012 prezes Urzędu Komunikacji Elektronicznej, od 2015 minister cyfryzacji w rządzie PiS.

Wybory na urząd prezydenta Warszawy odbędą się w 2018 roku.

d1twbs3
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1twbs3
Więcej tematów