Trwa ładowanie...

Alert pogodowy. Synoptycy ostrzegają przed burzami, gradem i porywistym wiatrem

IMiGW ogłosił drugi stopień zagrożenia meteorologicznego (trzystopniowa skala).

Alert pogodowy. Synoptycy ostrzegają przed burzami, gradem i porywistym wiatrem
d290fgf
d290fgf

Synoptycy Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej ostrzegają przed burzami, które mogą wystąpić wieczorem i w nocy na Mazowszu. Możliwe także spore opady deszczu, a miejscami nawet gradu. Wiatr może osiągnąć prędkość 90 km/h.

"Prognozuje się wystąpienie silnych burz z opadami deszczu od 25 mm do 40 mm, lokalnie do 50 mm, oraz porywami wiatru do 90 km/h. Lokalnie grad" - ostrzega Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej.

"Przewiduje się wystąpienie niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych powodujących duże straty materialne i zagrożenie życia. Niebezpieczne zjawiska w silnym stopniu ograniczają prowadzenie działalności. Zalecana ostrożność, potrzeba śledzenia komunikatów i rozwoju sytuacji pogodowej" - dodaje IMiGW. Prawdopodobieństwo wystąpienia powyższych zagrożeń, według IMiGW wynosi 80%.

Aplikacja Warszawa 19115

"Jeśli w Twojej okolicy burza połamała drzewa lub woda wylewa się ze studzienek, skontaktuj się z Miejskim Centrum Kontaktu Warszawa 19115. Skorzystaj z bezpłatnej aplikacji mobilnej Warszawa 19115, portalu www.warszawa 19115 lub zadzwoń pod nr 19115 - poinformuj o zdarzeniu, a MCK od razu skieruje sprawę do odpowiednich służb" - informuje w swoim komunikacie ratusz.

Źródło: (IMiGW/WawaLove.pl)

d290fgf
d290fgf
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d290fgf
Więcej tematów