Trwa ładowanie...

Alarm bombowy w kilku ministerstwach

Policja i pirotechnicy sprawdzają budynki.

Alarm bombowy w kilku ministerstwach
d31opp1
d31opp1

Na skrzynki mailowe kilku ministerstw w Warszawie zostały przesłane anonimowe wiadomości o podłożeniu ładunków wybuchowych. Policja sprawdza wszystkie obiekty.

Sprawa dotyczy między innymi gmachów Ministerstwa Gospodarki, Infrastruktury i Rozwoju, Rolnictwa, Finansów, MSZ, MEN. Na miejscach są pirotechnicy, którzy zabezpieczają teren i sprawdzają wiarygodność doniesienia. - O godzinie 5.00 policjanci zostali powiadomieni, że na skrzynkę mailową Ministerstwa Gospodarki wpłynęła anonimowa informacja, w której autor sugeruje podłożenie ładunku wybuchowego w tym budynku. Policjanci otrzymali podobne zgłoszenia od pracowników kolejnych ministerstw. W tej chwili informacja dotyczy kilkunastu instytucji rządowych - mówi WawaLove.pl Iwona Jurkiewicz z biura prasowego stołecznej policji.

Na chwilę obecną nie ma żadnych wiarygodnych informacji wskazujących na istnienie realnego zagrożenia. - Za każdym razem uruchamiamy procedurę mającą na celu zabezpieczenie wskazanego miejsca i przeprowadzenie sprawdzenia pirotechnicznego. Pomimo tego, że dotychczas wszystkie tego typu informacje okazywały się fałszywe, kierujemy się przede wszystkim bezpieczeństwem osób, które przebywają lub będą korzystały ze wskazanych w mailach budynków - dodaje Jurkiewicz.

Za fałszywe alarmy dotyczące ładunków wybuchowych grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

d31opp1
d31opp1
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d31opp1
Więcej tematów