Trwa ładowanie...

Afera reprywatyzacyjna. Były wiceprezydent Jóźwiak odpowie za sprawę kamienicy przy Noakowskiego 16?

Padają kolejne nazwiska osób, które mogą się stawić przed komisją weryfikacyjną.

Afera reprywatyzacyjna. Były wiceprezydent Jóźwiak odpowie za sprawę kamienicy przy Noakowskiego 16?
d4acmvi
d4acmvi

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązku przez Jarosława Jóźwiaka - informuje Radio ZET. Chodzi o okres, gdy nadzorował on Biuro Gospodarki Nieruchomościami. Śledczy twierdzą, że nie zrobił nic ze sprawą zwrotu kamienicy przy Noakowskiego 16.

Były wiceprezydent Warszawy Jarosław Jóźwiak może odpowiedzieć za sprawę kamienicy prezydent Hanny Gronkiewicz-Waltz - podało Radio ZET.

Prokuratura wszczęła śledztwo dotyczące niedopełnienia obowiązku przez Jóźwiaka, gdy jako wiceprezydent nadzorował Biuro Gospodarki Nieruchomościami.

Śledczy twierdzą, że nic nie zrobił ze sprawą zwrotu kamienicy przy ulicy Noakowskiego 16 po tym, jak minister transportu zablokował zwrot sąsiedniej nieruchomości.

Wniosek HGW o wznowienie postępowania

Hanna Gronkiewicz-Waltz złożyła wniosek do Samorządowego Kolegium Odwoławczego o wznowienie postępowania ws. zwrotu kamienicy przy ul. Noakowskiego 16 . Część tej nieruchomości została w 2003 roku zwrócona mężowi prezydent stolicy. Gronkiewicz-Waltz napisała w piśmie do SKO, że postępowania zakończone decyzją zwrotową z 2003 r. ws. Noakowskiego "mogły zostać przeprowadzone na podstawie dokumentów, co do których istnieje możliwość, iż zostały sfałszowane".

d4acmvi

Mąż prezydent Warszawy Andrzej Waltz w wydanym oświadczeniu podkreślił, że pozostaje w przekonaniu, że postępowanie zwrotowe nieruchomości przy ul. Noakowskiego 16 było prawidłowe i zgodne z prawem. Przypomniał, że decyzje w tej sprawie zapadały za rządów PiS w stolicy.

Według niego, w sierpniu 2003 r. zostały wydane przez ówczesnego prezydenta m.st. Warszawy Lecha Kaczyńskiego decyzje, podpisane z jego upoważnienia przez Naczelnika Wydziału Spraw Dekretowych i Związków Wyznaniowych Biura Gospodarki Nieruchomościami, Geodezji i Katastru, na podstawie, których wraz z innymi spadkobiercami otrzymał prawo użytkowania wieczystego gruntów.

Pismo wzywające do przejęcia nieruchomości

Jak dodał, w 2004 r. Zarząd Gospodarki Mieszkaniowej Dzielnicy Śródmieście skierował do spadkobierców pismo wzywające do przejęcia nieruchomości. "Pod koniec 2006 r. przedstawiciele m.st. Warszawy i spadkobierców podpisali protokół przekazania-przejęcia nieruchomości oraz umowę notarialną o oddanie gruntu w użytkowanie wieczyste. Powyższe decyzje podejmowane były w czasie, gdy funkcje burmistrzów Dzielnicy Śródmieście pełnili działacze PiS, tacy jak Jarosław Zieliński, Mariusz Błaszczak czy Jacek Sasin " - czytamy w oświadczeniu męża prezydent stolicy.

d4acmvi
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d4acmvi
Więcej tematów