ycipk-2inws1

Walka o życie 2-latka. Lekarze chcą odłączyć aparaturę

Trwa batalia o leczenie małego Alfiego z Wielkiej Brytanii, który cierpi na ciężką chorobę neurologiczną. Lekarze, wbrew woli rodziców, nie chcą dłużej utrzymywać chłopczyka przy życiu. Teraz sprawą zainteresował się papież Franciszek i zapowiedział szybkie działania Watykanu.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Przed szpitalem, gdzie przebywa Alfie manifestują osoby, wspierające walkę rodziców o życie chłopca
Przed szpitalem, gdzie przebywa Alfie manifestują osoby, wspierające walkę rodziców o życie chłopca (East News, Fot: PAUL ELLIS/AFP)
ycipk-2inws1

Los 2-letniego Alfiego Evansa śledzi już nie tylko cała Wielka Brytania. Chłopczyk od siódmego miesiąca życia choruje na niezidentyfikowaną chorobę neurologiczną. Ma m.in. poważnie uszkodzony mózg. Przebywa w szpitalu Alder Hey w Liverpoolu i żyje tylko dzięki aparaturze.

Brytyjskie sądy kolejnych instancji przyznawały rację lekarzom, którzy twierdzą, że dziecku nie można już pomóc.

ycipk-2inws1

Ostateczną decyzję w tej sprawie wydać ma Sąd Najwyższy, który musi rozstrzygnąć, czy Alfie będzie utrzymywany przy życiu, czego chcą rodzice 2-latka.

Zobacz także: Dyrektorka ucieka przed dziennikarzem WP. W jej szkole doszło do gwałtu

Szpital w Watykanie zgłasza gotowość

ycipk-2inws1

Tymaczasem w batalię o życie chłopczyka włączył się papież Franciszek i włoski rząd. Po spotkaniu z ojcem Alfiego - Thomasem Evansem papież zapowiedział, że zrobi wszystko, aby doprowadzić do kontynuacji prób leczenia.

Polecił też sprowadzić chłopca do szpitala pediatrycznego Bambino Gesu w Rzymie. Dyrekcja placówki potwierdziła gotowość przyjęcia 2-latka i opracowała już plan działań.

Formalny ruch w tej sprawie wykonał też włoski resort dyplomacji - podaje ANSA. Szef MSZ Angelino Alfano zaapelował do szefa brytyjskiego resortu spraw wewnętrznych Borisa Johnsona o wydanie zezwolenia na przewiezienie dziecka do Watykanu, jak życzą sobie tego rodzice.

ycipk-2inws1

Włoski minister zaznaczył jednocześnie, że "szanuje decyzje wymiar sprawiedliwości Wielkiej Brytanii".

Masz newsa, zdjęcie lub film? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Polub WP Wiadomości
0
komentarze
Głosuj
Głosuj
0
Ważne
0
Smutne
0
Ciekawe
0
Irytujące
Trwa ładowanie
.
.
.

ycipk-2inws1

ycipk-2inws1
ycipk-2inws1