Trwa ładowanie...
dys2591

Wałęsa opublikował wymowne zdjęcie. Na pierwszym planie żona

Od początku sierpnia w całej Polsce trwa akcja ubierania pomników w koszulki z napisem "Konstytucja". Tak samo ubrany jest Neptun w Gdańsku. Widać, że akcja podoba się też Danucie Wałęsie, bo z uśmiechem zapozowała przed nim do zdjęcia. Fotografią pochwalił się były prezydent.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
Danuta Wałęsa w Gdańsku
Danuta Wałęsa w Gdańsku (Facebook.com)
dys2591

Koszulki z napisem "Konstytucja" pojawiły się w kilkunastu miastach. KOD tłumaczy, że jest to "próba zwrócenia uwagi szerokiej opinii publicznej na fakt, że prezydent Andrzej Duda, mimo licznych protestów obywatelskich, podpisał się pod ustawą zmieniają Sąd Najwyższy w kolejną - po Trybunale Konstytucyjnym i Krajowej Radzie Sądowniczej - atrapę. Ustawa ta bowiem jawnie łamie najwyższy akt prawny, jakim jest Konstytucja".

Wszystko rozpoczęło się od pomnika Lecha Kaczyńskiego w Szczecinie. To samo stało się z pomnikiem Neptuna na gdańskiej starówce. W akcję zaangażował się prezydent Gdańska - Paweł Adamowicz. Na swoim profilu na Facebooku opublikował zdjęcie mężczyzny zawieszającego na pomniku koszulkę.

Najwyraźniej akcję popiera także żona Lecha Wałęsy. Były prezydent na swoim profilach na Facebooku i Twitterze opublikował zdjęcie, na którym Danuta Wałęsa pozuje przez Neptunem z palcami ułożonymi z literę "V". Zdjęcie podpisał "Neptun w koszulce".

Pod zdjęciem szybko zaczęły się pojawiać komentarze. "To mi się podoba, gdy w ważnych sprawach jest jednomyślność w rodzinie i to niewymuszona. Pozdrowienia dla całej rodzinki" - czytamy w jednym z nich.

dys2591
Źródło: KOD

KOD tłumaczy powody akcji z koszulkami

"W akcie obywatelskiego sprzeciwu oraz solidarności ze ściganymi" przedstawiciele KOD w całym kraju "ubrali" w banery i koszulki z napisem "konstytucja" wiele pomników i rzeźb w Polsce. "Chcemy w ten sposób się przekonać, czy według PiS-owskiego aparatu władzy i przemocy słowo KONSTYTUCJA znieważa również Warszawską Syrenkę, Smoka Wawelskiego, szczecińskiego marynarza, wrocławskie krasnale, a także Agnieszkę Osiecką, Mikołaja Kopernika czy Fryderyka Chopina" - tłumaczą.

dys2591

"Chcesz, władzo PiS-owska, nas za to ścigać i karać? To ścigaj. Wszystkich nas nie złapiecie i kolejni z nas, milionów wolnych obywateli, będą KONSTYTUCJĄ dekorować kolejne pomniki. Władza represyjna jest złą władzą, ale władza represyjna i śmieszna, jest władzą groteskową" - czytamy w oświadczeniu KOD.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Zobacz także: Rytel, rok po tragicznej nawałnicy

dys2591

Podziel się opinią

Share
dys2591
dys2591
Więcej tematów