Trwa ładowanie...

W sobotę Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Będzie nadzwyczajne posiedzenie Sejmu

Ryszard Terlecki poinformował o sobotnim spotkaniu Prezydium Sejmu i szefów klubów parlamentarnych. Politycy podejmą decyzję o wezwaniu pozostałych posłów na nadzwyczajne posiedzenie.

Share
W sobotę Prezydium Sejmu i Konwent Seniorów. Będzie nadzwyczajne posiedzenie Sejmu
Źródło: PAP, Fot: Radek Pietruszka
d3nrm8y

Wicemarszałek Sejmu nie napisał, z jakiego powodu mają odbyć się obrady. Kolejne planowane posiedzenie miało odbyć się 14 lipca, później parlamentarzyści mieli spotkać się przy Wiejskiej dopiero we wrześniu.

Wcześniej wicemarszałek Sejmu Stanisław Tyszka (Kukiz'15)
poinformował, że dodatkowe posiedzenie Sejmu może zostać zwołane na środę. - Z tego, co słyszałem, ma wpłynąć projekt rządowy dotyczący wysypisk śmieci - poinformował PAP, którą cytuje niezalezna.pl.

W środę na zamku Hambacher w zachodnich Niemczech miało dojść do spotkania prezydiów Sejmu i niemieckiego Bundestagu. Kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem spotkanie zostało odwołane przez polską stronę. Powód? "Wewnętrzna sytuacja polityczna” w Polsce - donosi biuro prasowe Bundestagu.

Zobacz też: Żakowski w "Bitwie redaktorów": Komisja nie dba o interesy Polski

- Były pewne przyczyny dla których, trzeba było zmienić ten termin, czego oczywiście żałujemy - powiedział Ryszard Terlecki podkreślając, że powody zmiany były "techniczne". Wicemarszałek Sejmu przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że to on i wicemarszałek Beata Mazurek zrezygnowali w ostatniej chwili z wizyty w Niemczech. Potwierdza też, że we wtorek, kiedy miał odbyć się wylot, miała miejsce ważna narada w siedzibie PiS na Nowogrodzkiej.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

d3nrm8y

Podziel się opinią

Share
d3nrm8y
d3nrm8y
Więcej tematów