Trwa ładowanie...

Terlecki żałuje odwołania prezydiów Sejmu i Bundestagu. Mówi o powodach "technicznych"

- Były pewne przyczyny dla których, trzeba było zmienić ten termin, czego oczywiście żałujemy - powiedział Ryszard Terlecki w rozmowie z dziennikarzami. Dodał również, że we wtorek odbyło się spotkanie na Nowogrodzkiej.

Share
Terlecki żałuje odwołania prezydiów Sejmu i Bundestagu. Mówi o powodach "technicznych"
Źródło: Agencja Gazeta, fot: Sławomir Kamiński
d2z222o

W środę na zamku Hambacher w zachodnich Niemczech miało dojść do spotkania prezydiów Sejmu i niemieckiego Bundestagu. Kilkanaście godzin przed jego rozpoczęciem spotkanie zostało odwołane przez polską stronę. Powód? "Wewnętrzna sytuacja polityczna” w Polsce - donosi biuro prasowe Bundestagu.

Jak informowaliśmy na łamach Wirtualnej Polski, Wicemarszałek Sejmu Małgorzata Kidawa-Błońska, która miała być członkinią delegacji, została poinformowana o godz. 16.30 o odwołaniu wyjazdu. Posłowie opozycji przypuszczają, że powodem jest ważna narada w siedzibie PiS, która zaczęła się we wtorek po południu - poinformował "Newsweek".

Teraz wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki przyznał w rozmowie z dziennikarzami, że to on i wicemarszałek Beata Mazurek zrezygnowali w ostatniej chwili z wizyty w Niemczech. Potwierdza też, że we wtorek odbyło się spotkanie na Nowogrodzkiej.

d2z222o

- Były pewne przyczyny dla których, trzeba było zmienić ten termin, czego oczywiście żałujemy - powiedział Terlecki dziennikarzom. - Ale myślę, że strona niemiecka zrozumiała nasze wyjaśnienia - dodał polityk, podkreślając, że powody zmiany były "techniczne".

To jednak nie wszystko. Jak podaje nieoficjalnie RMR FM, Ryszard Terlecki miał lecieć do Niemiec we wtorek. Jednak tego samego dnia odbyła się narada w siedzibie Prawa i Sprawiedliwości na Nowogrodzkiej. Wicemarszałkowie PiS zostali w Warszawie. Jak wynika z informacji radia, marszałek Marek Kuchciński nie chciał lecieć bez wsparcia. Tym samym wizytę odwołano.

Zobacz także: Poseł do dziennikarza. "Strzela pan do mnie w tym momencie"

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

Źródło: RMF FM

d2z222o

Podziel się opinią

Share
d2z222o
d2z222o
Więcej tematów