Trwa ładowanie...

W niedzielę ulicami Poznania przejdzie Marsz dla Życia

• 12 czerwca z placu Wolności wyruszy kolejny Marsz dla Życia
• Głównym organizatorem wydarzenia jest Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej
• Hasło tegorocznego marszu to "Z rodziną najlepiej..."
• Pochód poprzedzi festyn rodzinny na placu Wolności

W niedzielę ulicami Poznania przejdzie Marsz dla ŻyciaŹródło: materiały prasowe
duiza4m
duiza4m

Obrońcy życia chcą szczególną uwagę zwrócić na to, jak wielką wartość ma ciepło rodzinne, na które zasługuje każdy człowiek. Z tego powodu hasło tegorocznego Marszu dla Życia brzmi "Z rodziną najlepiej...".

- Największym pragnieniem każdego człowieka jest być kochanym i kochać. Takie wartości może znaleźć właśnie w rodzinie. Poprzez przyjęcie hasła "Z rodziną najlepiej..." chcemy budować przyjazny klimat wokół rodziny i ukazać społeczeństwu, jak istotna jest jej rola - wyjaśnia ks. Tomasz Brussy, Asystent Diecezjalny Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej.

Pochód wyruszy z placu Wolności w niedzielę, 12 czerwca, o godz. 15:45. Nieco wcześniej, bo o godz. 14:30 w tym miejscu odbędzie się festyn rodzinny. Najwięcej atrakcji czekać tu będzie oczywiście na dzieci - zorganizowane zostanie malowanie twarzy, puszczanie ogromnych baniek mydlanych, animacje i zabawy.

duiza4m

Podczas festynu rozstrzygnięty zostanie także konkurs na najlepszy komiks nawiązujący do hasła tegorocznego marszu. Zadaniem uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych było dokończenie hasła Marszu "Z rodziną najlepiej...".

W niedzielę na placu Wolności swój finał będzie miała też czwarta edycja akcji "Pieluszka dla Maluszka". Polega ona na zbieraniu pieluch oraz pieluchomajtek i przekazywaniu ich rodzinom, które najbardziej ich potrzebują. W dotychczasowych edycjach akcji udało się zebrać aż 88 tys. pieluch i pieluchomajtek.

- Dzięki akcji "Pieluszka dla Maluszka" niesiemy konkretną pomoc potrzebującym rodzinom. Wspieramy tych, którzy decydują się urodzić i wychować dziecko mimo niesprzyjających warunków finansowych, a także osoby starsze, które są często zapominane - mówi Stefania Superczyńska, koordynator akcji.

Festyn uświetni koncert poznańskiego zespołu Risen, który zagra m.in. piosenkę "Biegnij" napisaną specjalnie z myślą o Marszu dla Życia.

duiza4m

Przemówienia do uczestników marszu wygłoszą abp Stanisław Gądecki oraz wojewoda wielkopolski Zbigniew Hoffmann. Odczytane zostanie też pozdrowienie dla uczestników i organizatorów, które przekazał papież Franciszek oraz przesłanie tegorocznego Marszu.

Marsz dla Życia wyruszy o godz. 15:45 i przejdzie Al. Marcinkowskiego, ulicami Solną, Małe Garbary i Estkowskiego w kierunku Katedry Poznańskiej.

Organizatorzy zachęcają do przynoszenia ze sobą kolorowych flag i banerów, dzięki którym pochód będzie bardziej barwny i radosny. Przed katedrą, ok. godz. 16:30 będzie okazja, aby pośpiewać i zatańczyć wspólnie z Siewcami Lednicy. Na zakończenie odprawiona zostanie msza św. w podziękowaniu za dar życia.

Formą przygotowania do Marszu dla Życia będzie czuwanie w intencji obrony życia, które odbędzie się już w sobotę, o godz. 18, w parafii pw. św. Rocha w Poznaniu. Podczas spotkania będzie możliwość podjęcia się Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego, czyli 9-miesięcznej modlitwy w intencji dziecka, którego życie jest zagrożone w łonie matki.

Więcej informacji o Marszu dla Życia na stronie www.marszdlazycia.pl.

Byłeś świadkiem lub uczestnikiem zdarzenia? .

duiza4m
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
duiza4m
Więcej tematów