Trwa ładowanie...

W Meksyku ogłoszono żałobę narodową

Prezydent Meksyku Enrique Pena Nieto ogłosił w środę trzydniową żałobę narodową dla uczczenia ponad 200 ofiar śmiertelnych wtorkowego trzęsienia ziemi. "Meksyk łączy się z wami w bólu" - napisano na oficjalnym profilu prezydenta na Twitterze.

Share
W Meksyku ogłoszono żałobę narodową
Źródło: Reuters, fot: henry romero
d28f5xv

"Każda minuta może uratować czyjeś życie" - czytamy w prezydenckim wpisie. Jak dodano, obecnie największym priorytetem dla Meksyku jest akcja ratownicza i niesienie pomocy rannym. Ratownicy wciąż poszukują osób, które mogą znajdować się pod gruzami zawalonych budynków.

Wtorkowe trzęsienie ziemi, które nawiedziło środkowy Meksyk w godzinach południowych lokalnego czasu, według różnych źródeł osiągnęło magnitudę 7,1-7,4.

d28f5xv

- Na to nie można się przygotować, nigdy nie wiadomo kiedy nastąpi trzęsienie. To się zdarzyło akurat w rocznicę trzęsienia ziemi z 85 roku, więc o godz. 11 mieliśmy tzw. symulację trzęsienia, były alarmy i trzeba było się ewakuować, jeśli ktos był w budynku. Dwie godziny później mieliśmy prawdziwe trzęsienie - mówi w rozmowie z WP Polka mieszkająca w Meksyku.

Tragiczne w skutkach trzęsienie ziemi w Meksyku. Nie żyje 248 osób

W wyniku kataklizmu zginęło według różnych szacunków od 225 do ok. 250 osób.

d28f5xv

Podziel się opinią

Share
d28f5xv
d28f5xv
Więcej tematów