Trwa ładowanie...

W lutym nowa lista leków. "Firmy deklarują obniżenie cen"

Minister zdrowia nie ugnie się pod presją aptekarzy i nie zgodzi się na zmianę ustawy refundacyjnej tak, by wykreślić z niej zapisy mówiące o karaniu aptekarzy za błędy. - Trudno spełnić oczekiwanie, by znieść mechanizmy kontroli państwa nad tak dużymi środkami finansowymi - powiedział minister zdrowia w rozmowie z TVN24. Jednocześnie Bartosz Arłukowicz nie wykluczył, że niebawem będą kolejne nowelizacje ustawy.

Share
W lutym nowa lista leków. "Firmy deklarują obniżenie cen"
Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d3vjb98

Arłukowicz stwierdził, że nie ma żalu do żadnego z protestujących środowisk. - Forma protestu, którą prowadzą aptekarze nie jest protestem paraliżującym funkcjonowanie pacjenta - podkreślił.

"Chaos receptowy" zwrócił na tyle uwagę nowego ministra zdrowia, że ten nie wyklucza zmian personalnych w resorcie. - Moją ambicją jest wprowadzanie zmian jakościowych. Jeśli będą one wymagały zmian personalnych to pewnie takie nastąpią - poinformował.

Nowa lista leków refundowanych zostanie opublikowana w lutym. Arłukowicz powiedział również, że "do resortu zgłaszają się firmy, które deklarują obniżenie cen swoich leków tak, by mogły one funkcjonować na liście leków refundowanych".

d3vjb98

Podziel się opinią

Share
d3vjb98
d3vjb98
Więcej tematów