Trwa ładowanie...

W lutym nowa lista leków. "Firmy deklarują obniżenie cen"

Minister zdrowia nie ugnie się pod presją aptekarzy i nie zgodzi się na zmianę ustawy refundacyjnej tak, by wykreślić z niej zapisy mówiące o karaniu aptekarzy za błędy. - Trudno spełnić oczekiwanie, by znieść mechanizmy kontroli państwa nad tak dużymi środkami finansowymi - powiedział minister zdrowia w rozmowie z TVN24. Jednocześnie Bartosz Arłukowicz nie wykluczył, że niebawem będą kolejne nowelizacje ustawy.

Share
W lutym nowa lista leków. "Firmy deklarują obniżenie cen"Źródło: PAP, fot: Paweł Supernak
d1xug28

Arłukowicz stwierdził, że nie ma żalu do żadnego z protestujących środowisk. - Forma protestu, którą prowadzą aptekarze nie jest protestem paraliżującym funkcjonowanie pacjenta - podkreślił.

"Chaos receptowy" zwrócił na tyle uwagę nowego ministra zdrowia, że ten nie wyklucza zmian personalnych w resorcie. - Moją ambicją jest wprowadzanie zmian jakościowych. Jeśli będą one wymagały zmian personalnych to pewnie takie nastąpią - poinformował.

Nowa lista leków refundowanych zostanie opublikowana w lutym. Arłukowicz powiedział również, że "do resortu zgłaszają się firmy, które deklarują obniżenie cen swoich leków tak, by mogły one funkcjonować na liście leków refundowanych".

d1xug28
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

WP Wiadomości na:

Komentarze

Trwa ładowanie
.
.
.
d1xug28
d1xug28
Więcej tematów