Trwa ładowanie...
d34bw3u
d34bw3u
Zamieszczone na stronach internetowych portalu WP.PL materiały sygnowane skrótem "PAP" stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie, chronionych przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez WP.PL na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
grammy

W Los Angeles rozdano "muzyczne Oscary"

Po raz 51. w Los Angeles rozdano nagrody Grammy, nazywane "muzycznymi Oscarami". Cztery statuetki trafiły w tym roku do dawnego frontmana legendy rocka Led Zeppelin, Roberta Planta, występującego w duecie z amerykańską
piosenkarką folkową Alison Krauss.
Głosuj
Głosuj
Podziel się
Opinie
d34bw3u

Utwór Planta i Krauss "Please Read the Letter" wyróżniono m.in. jako nagranie roku.

Trzy statuetki zdobyła brytyjska grupa Coldplay za utwór "Viva la Vida". Tyle samo nagród otrzymał amerykański raper Lil Wayne.

Najlepszym debiutem i wokalistką według jurorów okazała się pochodząca z Londynu piosenkarka Adele.

d34bw3u

Polacy, którzy znaleźli się na liście nominowanych do Grammy w kategorii najlepszego wykonania chóralnego: dyrektor naczelny i artystyczny Filharmonii Narodowej Antoni Wit oraz kierownik Chóru Filharmonii Narodowej Henryk Wojnarowski, nie otrzymali wyróżnień.

Nagroda Grammy jest przyznawana przez Narodową Akademię Sztuki i Techniki Rejestracji w USA, za wyróżniające się osiągnięcia w muzyce rozrywkowej. Jest jedną z trzech najbardziej znaczących nagród muzycznych przyznawanych co rok.

Nagroda wzięła swoją nazwę od statuetki przyznawanej artystom w formie małego pozłacanego gramofonu. Grammy jest przyznawana w 105 kategoriach i w ponad 30 różnych gatunkach muzycznych.

d34bw3u

Podziel się opinią

Share

d34bw3u

d34bw3u
Więcej tematów